CO ONA TAKIEGO W SOBIE MA ?


Mowa jest o naszej Najukochańszej Matce Niebieskiej Królowej Pokoju. Chciałam pokrótce opisać miejsce w Bośni i Hercegowinie, a dokładnie miejsce pełne miłości i pokoju, gdzie niebo styka się z ziemią - Medugorjie. To właśnie w tej cichej i spokojnej wiosce Matka Boża prowadzi wszystkich pod krzyż, do Swojego syna. Tysiące ludzi łączy się w jednego ducha i jedno wielkie serce ♥... W Medugorje każdy odnajdzie Siebie i bliską relację z Matką Boża, gdzie rozkocha się i rozpali ogromną miłość. Cudowne przeżycia, wspaniałe chwile, wiele nawróceń i pokój w sercach ludzi. Z powodu sakramentu spowiedzi Medjugorje stało się znane na całym świecie. Przyjeżdżają tutaj ludzie ze wszystkich stron, by w sakramencie pokuty pojednać się z samym sobą, Bogiem i innymi ludźmi. Tutaj znajdują wystarczającą liczbę spowiedników gotowych do poświęcenia im uwagi, wysłuchania ich potrzeb i otwarcia przed nimi skarbca Bożego Miłosierdzia. Wiele osób ma rację, nazywając Medugorjie Konfesjonałem świata. Sam klimat duchowy Medugorjie pomaga wielu osobom przeżyć nawrócenie i prawdziwą transformację swojego życia duchowego poprzez spotkanie sakramentalne. Pomaga w tym również zbiorowe przygotowanie się do sakramentu spowiedzi, a także szczera rozmowa ze spowiednikiem. To tu serce niejednego twardziela przemienia się i w sprawowanych adoracjach z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie łączą ludzi z Panem Jezusem. Kontemplując i adorując Najświętszy Sakrament można doświadczyć obecności Bożej. Góra Objawień - tak się dzisiaj nazywa wzniesienie Podbrdo we wsi Bijakovici, gdzie wizjonerzy widzieli Maryję na początku objawień. Miało to miejsce pod koniec czerwca 1981 Na górze Podbrdo gdzie wszystko się zaczęło Matka Boża swą delikatnością i wielką miłością przygarnia pod swój płaszcz każdego i nie patrzy jak jesteś przez życie poturbowany, czy niesiesz krzyż maleńki czy może ogromny Królowa Pokoju kocha każdego z Nas tylko zechciej, wstań, idź do Niej bez oporu. Matka Boża obecna jest jako troskliwa matka i doświadczona wychowawczyni. Ona taktownie wzywa i dziękuje. Po drugiej stronie tego pięknego miejsca na wzgórzu jest Krizevac - góra na której stoi krzyż na pamiątkę 1900 rocznicy śmierci Jezusa mieszkańcy Medugorji wybudowali w 1934 roku ośmiometrowy krzyż ... Rozważając Drogę Krzyżową, pielgrzymi z wielkim trudem idąc na boso ofiarują Siebie Panu Jezusowi, to pod krzyżem stała Matka, to przez krzyż przyszło zbawienie, to pod krzyżem możesz oddać wszystko co jest dla Ciebie niezrozumiałe. Kochany bracie, kochana siostro jeśli jeszcze nie udało Ci się nawiązać pięknych relacji z Matką Bożą. To jedź! Zbliż się do Niej. Niech spływa na Ciebie ogrom łask, niech przygarnie Cie pod swój płaszcz, niech prowadzi Cię każdego dnia do Swojego Syna Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jedź do Medugorji i sam się przekonaj, nie bądź niedowiarkiem jak Tomasz, tylko zaufaj i daj się porwać w wir wielkiej miłości do Naszej Matki Niebieskiej, a zobaczysz jakie zaczną dziać się Cuda !! Tylko rozkochaj się prawdziwie ...

Małgorzata Kozdrój

1