Odwiedziny:

Razem1128225„To, co robisz Ty, Ja być może nie potrafię To, co robię ja Ty, być może nie potrafisz Ale wszyscy razem robimy Coś pięknego dla Boga”

Matka Teresa z Kalkuty

ZAANGAŻUJ SIĘ NA TYLE, NA ILE POTRAFISZ…

„ Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mniescie uczynili”(Mt 25,40) Oddział Akcji Katolickiej na czele z opiekunem ks. Marianem Zapiór postanowili prężnie zaangażować się w piękne dzieło misyjne jakim jest Duchowa Adopcja Serca dzieci z Madagaskaru . Odkrywając piękno i miłość w drugiej osobie zrodziła się myśl, aby pomagać tym, którzy doświadczają konkretnej biedy, głodu, ubóstwa. Te dzieci zdani na samych siebie cierpią na niedostatek i smutek. Pozwolę sobie zacytować piękne słowa bp. Grzegorza Rysia, które w ujmujący sposób poruszają serca: ”Podziel się Tym, na ile potrafisz…..”! Zaangażuj się !!Duchowa Adopcja serca została zainicjowana w roku 2006 przez O. Zdzisława Grad w Chałupkach Dębniańskich k/Grodziska Górnego w powiecie Leżajskim i wtedy też powstało Stowarzyszenie misyjno-charytatywne Missio Misericordiae pod nazwą „Duchowa Adopcja Serca” i działają przy parafii bardzo aktywnie do dzis! O. Grad jest misjonarzem Księży Werbistów od 1992 r. przebywa na misjach w Madagaskarze, gdzie był zaangażowany w pierwszą ewangelizację. Jak sam się wypowiada mówiąc: „doszedłem do wniosku, iż trzeba mi się dzielić tą wielką łaską jaką obdarzył mnie Duch Święty”. Chrystus wzywa nas do otwarcia naszych serc na inne światy. Jest ich tak wiele. Drugą osobą zaangażowaną jest s. Kinga Czerwonka , Misjonarka ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego z Grodziska Górnego marzyła o pracy na misjach i tak w roku 1991, będą jeszcze w ślubach czasowych otrzymała przeznaczenie misyjne. Pracuje w Papua Nowa Gwinea w największych wyspach świata otoczonych Oceanem Spokojnym, jak sama mówi: „ tutaj trzeba być wszystkim: sekretarką, szefem finansów, budowlańcem, hydraulikiem, mechanikiem itd…… „Papua Nowa Gwinea obecnie doświadcza wzrastającej epidemii HIV/AIDS. Codziennie są nowe przypadki. Czasami zadaję sobie pytanie po co to wszystko, zwłaszcza w sytuacjach gdy nie żadnych efektów naszej pracy…..i często w takich właśnie momentach sam Pan Bóg daje znak, że warto trwać….. mówi S. Kinga. Stowarzyszenie Misyjno-Charytatywne Missio Misericordiae ma na celu umożliwienie zdobycia wykształcenia dziecka z Madagaskaru, a także otoczenie go modlitwą, miłością i odpowiedzialnością. I tak tego pięknego dzieła zadeklarowali się członkowie Akcji Katolickiej z ks. Proboszczem, pokładając wielką ufność w Panu Bogu. Duchową Adopcję Serca może podjąć każdy indywidualnie wchodząc na stronę www.misje.grodzisko.com Dla nas niewiele, dla innych to skarb i godniejsze życie. Jeśli masz otwarte serce, a przez swoją pomoc chcesz tym dzieciom dać chodź trochę radości możesz włączyć się od dzis !

Małgorzata Kozdrój
1