ZOSTAŃ RODZICEM ZASTĘPCZYM

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W WARSZTATACH EDUKACYJNYCH

Fundacja AUXILIUM zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kolejnej serii warsztatów poświęconych racjonalnemu poznaniu świata Internetu, zarówno jego możliwości, jak i zagrożeń. Program warsztatów oparty jest o zasady profilaktyki zintegrowanej zachowań ryzykownych i profilaktyki uzależnień.
W ramach warsztatów młodzież wypracowuje oraz otrzymuje zasady zdrowego posługiwania się smartfonem (KODEKS JAZDY SMARTFONEM) w trzech kategoriach:
– zdrowe nawyki korzystania ze smartfonu,
– ochrona swoich danych i swojego wizerunku,
– ochrona samego siebie przed niebezpiecznymi zjawiskami w świecie wirtualnym.
Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych:
- Przygody Piotrka i Selfika – warsztaty dla dzieci z kl. 1-3
- Ujarzmić cyfrowego tygrysa – warsztaty dla dzieci z kl. 4-6
- Prawo jazdy smartfonem – warsztaty dla młodzieży (powyżej 7 kl. szk. podst.)
Harmonogram zajęć jest dostępny na załączonych plakatach.

2. Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na wykłady p. Bogny Białeckiej, psychologa, pt. "Prawdy i mity o grach cyfrowych. Jak naprawdę wpływają one na nasze dzieci" oraz "Dlaczego media społecznościowe i depresja idą w parze".
Wykłady odbędą się odbędzie się odpowiednio 18 i 19 sierpnia o godz. 18.00.

3. W ramach oferty dla małżeństw i rodzin Fundacja  AUXILIUM proponuje bezpłatne warsztaty z terapeutą rodzinnym w ramach "Laboratorium małżeństwa". Celem warsztatów jest zapobieganie kryzysom, podnoszenie jakości relacji małżeńskich oraz poprawa komunikacji w rodzinie. "Laboratorium małżeństwa" daje również możliwość uczestniczenia w indywidualnych konsultacjach z terapeutą rodzinnym oraz terapii rodzinnej.
4. Wychodząc naprzeciw potrzebie zwiększenia dostępności wizyt u psychologa w okresie wakacyjnym Fundacja AUXILIUM w ramach "Pracowni Rozwoju Osobistego" proponuje zarówno indywidualne konsultacje, jak również warsztaty prowadzone przez psychologa. O szczegółach spotkań można dowiedzieć się z materiałów graficznych dołączonych do wiadomości e-mail, jak również dzwoniąc pod nr telefonu: 14 692 00 74.

5. Przypominamy również o możliwości skorzystania z "Saloniku gier planszowych", który umożliwia aktywne spędzanie czasu oraz ćwiczenia pamięci i koncentracji poprzez rozgrywanie gier edukacyjnych i strategicznych. Z "Saloniku gier" mogą korzystać wszyscy zainteresowani w ramach wolnego czasu po uprzednim zgłoszeniu pod numerem telefonu 14 692 00 74.

Wszystkie proponowane aktywności odbywać się będą w ramach uruchomionego przez Fundację Auxilium "Laboratorium Prężności Społecznej Miasta", które wchodzi w skład projektu "Tarnów – Nowe spojrzenie”. Wymienione powyżej wydarzenia odbędą się w Tarnowie przy ul. Legionów 30 (II piętro). O inicjatywach zaplanowanych na kolejne miesiące w ramach "Laboratorium Prężności Społecznej Miasta" będziemy informować w następnych mailach.

Osoby, które zamierzają wziąć udział w proponowanych spotkaniach są proszone o potwierdzenie swojego udziału w wybranym wydarzeniu dzwoniąc pod numer telefonu: 14 692 00 74 lub przesyłając mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Materiały graficzne dotyczące ww. wydarzeń znajdują się w załącznikach. Więcej szczegółów dotyczących proponowanych zajęć można uzyskać pod numerem telefonu: 14 692 00 74.

Z wyrazami szacunku,
ks. dr Józef Partyka
Prezes Fundacji AUXILIUM

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, którą wg kalendarza liturgicznego w ub. niedzielę odchodził Kościół katolicki, tarnowski ordynariusz J.E. ks. bp Andrzej Jeż dokonał uroczystej konsekracji kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku. Uroczystą Mszę świętą koncelebrowało kilkunastu kapłanów.

- Początki były nieco trudne. Wielu nawet nie dowierzało, że może powstać nowy kościół wraz z plebanią i otoczeniem. Jak widać z Bożą pomocą wszystko jest możliwe – mówi ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii św. Marcina w Gnojniku. Dzisiaj przeżywamy wielką radość. Jest to historyczna i wiekopomna chwila. Wiele pokoleń nie miało tego szczęścia, aby móc przeżywać ten radosny dzień. Po 16-tu latach mozolnej pracy nowa świątynia została dedykowana na wieczną cześć i chwalę Panu Bogu - dodaje budowniczy nowego kościoła.

OBEJRZYJ GALERIE ZDJĘĆ >>>