SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

Informujemy, że na terenie naszej gminy uruchomiony został Punkt Szczepień przeciwko COVID-19, który działa w budynku Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku.

Już rozpoczęły się zapisy osób chętnych do zaszczepienia, ktorych można dokonać telefonicznie lub osobiście.

Zapisy telefoniczne pod nr 662 046 763 lub 14/68 69 965 wew.1/telefon ośrodka/

lub
osobiście w rejestracji ośrodka zdrowia.
Szczepienia przeciwko COVID-19 są darmowe.


Przy dokonywaniu zapisu prosimy podawać numer telefonu kontaktowego w celu powiadomienia o terminie szczepienia. Istnieje take możliwość dowozu osób starszych do punktu szczepień – współpraca z Urzędem Gminy.

Zapraszamy  do zapisu wszystkie grupy wiekowe / a w szczególności w pierwszej kolejności osoby starsze 80+/70+/ 60+/50+

Wiemy jak ciężko może przebiegać zachorowanie na COVID, ile osób spośród naszych znajomych czy krewnych z tego powodu już zmarło, bądź ma powikłania po chorobie. Starajmy się podejść do problemu szczepień rozsądnie, nie opierajmy się na opiniach  osób tzw. „wszystko wiedzących” , które rozsiewają nieprawidłowe informacje na temat tej groźnej choroby i szczepień. Wykażmy się postawą obywatelską, odpowiedzialną za swoich bliskich / osoby starsze i schorowane/ oraz za samych siebie. Razem dążmy do tego, aby  jak najszybciej została opanowana pandemia i nasze życie wróciło do normy.

Pracownicy Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku, jako grupa „O” zostali już zaszczepieni.

Ewa Cierniak-Lambert
lekarz rodzinny Gnojnik

 

1