Poświęcono stacje Drogi Krzyżowej w kościele w Gnojniku

W dniu 16 marca uroczystego poświęcenia stacji Drogi Krzyżowej dokonał ks. biskup Wiesław Lechowicz, a następnie uczestniczył w Jej rozważaniu. Po skończonym nabożeństwie, hierarcha odprawił Msze św. koncelebrowaną z udziałem kapłanów brzeskiego dekanatu oraz wygłosił Słowo Boże. (MB)

Trwająca od ponad 5-ciu lat budowa nowego kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku, nabiera coraz większego tempa. Kolejny etap prac związanych z jego budową został zakończony.

W dniu 16 marca ks. bp Wiesław Lechowicz - administrator diecezji dokonał uroczystego poświęcenia stacji Drogi Krzyżowej, a następnie uczestniczył w Jej rozważaniu.

Motywy poszczególnych scen pasyjnych wykonane zostały z brązu i zamontowane na marmurowej podstawie. Koszt wykonania jednej stacji wyniósł 3 tys. złotych.

- wszystko zostało w całości sfinansowane przez indywidualnych dobroczyńców z naszej parafii - wyjaśnia ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii.

Projekt Drogi Krzyżowej nawiązuje do całości stylu pozostałych elementów wyposażenia nowego kościoła, a w szczególności do ambonki, ołtarza głównego oraz baptysterium, które także stanowią połączenie architektury kamienia z elementami mosiężnymi.

Marek Białka