X FORUM FORMACYJNE W TARNOWIE

Biskup Tarnowski Andrzej Jeż oraz Wydział ds. Nowej Ewangelizacji i Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej zapraszają w dniach 29-31 stycznia br. na X Forum Formacyjne: Moc Misji – Tajemnica Eucharystii.

Tematyka Forum nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego – „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” i dotyka rzeczywistości Mszy Świętej, podczas której każdy Chrześcijanin odkrywa misję swojego życia, realizowaną niezależnie od podjętego powołania. Konferencje i spotkania, w których chcemy na nowo odkrywać Eucharystię, poprowadzą zaproszeni goście: ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Krzysztof Porosło oraz nasz Biskup Andrzej Jeż. Wymownym znakiem tegorocznego Forum Formacyjnego będą święcenia biskupie ks. Artura Ważnego, który jest pomysłodawcą i inicjatorem tego cyklu wydarzeń w naszej diecezji.

Forum adresowane jest do Wszystkich Diecezjan, a szczególnie do tych, którym leży na sercu troska o Kościół i głębsza relacja z Jezusem oraz świadomość bycia Chrześcijaninem – uczniem misjonarzem. Czas pandemii może być szansą duchowego spotkania, jedności, adoracji i modlitwy całej diecezji w jednym czasie, w jednym duchu.

Z powodu epidemii nie jest możliwe, aby to spotkanie odbywało się fizycznie w jednym miejscu, dlatego chcemy, aby miejscem Forum był kościół parafialny i przestrzeń radiowo – internetowa. Transmisje odbywać się będą na falach Radia RDN, przez kanał Synaj.tv na platformie YouTube (link: https://www.youtube.com/channel/UCAPmWNE4ONknaiwFjfj6G7w) oraz Radia internetowego Profeto.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie, które - jak ufamy - może przynieść obfite owoce w naszej diecezji.

Plan Forum Formacyjnego - Moc Misji: Tajemnica Eucharystii
Piątek, 29.01, godz. 19:30: konferencja ks. Wojciecha Węgrzyniaka oraz czas na adorację w kościele parafialnym.

Zachęcamy, by stworzyć przestrzeń do przeżywania tego wieczoru we wspólnocie parafialnej - najpierw umożliwić udział w konferencji poprzez transmisję, a następnie - wraz z Parafialnymi Zespołami Synodalnymi - poprowadzić adorację Najświętszego Sakramentu (tekst adoracji zostanie przesłany w późniejszym terminie).

Sobota, 30.01, godz. 19:30: konferencja ks. Krzysztofa Porosło oraz uwielbienie prowadzone przez Księdza Biskupa Artura Ważnego.

W ten dzień zachęcamy również do udziału w transmisji święceń biskupich ks. Artura Ważnego. Będzie ją można obejrzeć o godz. 10:00 w telewizji TRWAM lub posłuchać w radiu RDN.

Niedziela, 31.01, godz. 19:30: nieszpory eucharystyczne ze słowem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Plan transmisji X Forum Formacyjnego w mediach:

Piątek29.01, godz. 19.30Radio RDNSynaj.tv Radio internetowe Profeto
Sobota30.01, godz. 19.30Radio RDN