PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI  CZWARTEK

Dzień upamiętniający ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa

18.00 - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej

Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.
„Godzina  Święta” od godz. 23.00

T R I D U U M    P A S C H A L N E
WIELKI  PIĄTEK
Dzień męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu

W ten dzień nie sprawuje się Eucharystii. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych. Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy {od godz. 8.00}.

10.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przyniosły wtedy wielkopostne skarbonki Caritasu, by złożyć swój dar jako pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Gdyby ktoś zapomniał skarbonki, może to uczynić w Wielką Sobotę.

W ciągu dnia prosimy na adorację P. Jezusa w Ciemnicy parafian z rejonów:
11.30 - Wisowa, Potoczki, Domy przy Drodze do Chronowa;
12.30 - Bania i okolice, Domy przy Drodze do Nowego Sącza i przy Drodze do Lewniowej;
13.30 - Puste, Górka, Domy od Uszwi i Niziny;
14.30 - Wójtówka, Zarzecze, Stara Wieś;
15.30 - Działki, Centrum, Nowa Wieś;
16.30 - Godzina Miłosierdzia prowadzona przez Róże Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej;
17.15- Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
17.30 - Droga Krzyżowa,

ok. godz.18.00 rozpocznie się Liturgia Wlk. Piątku:
  • Liturgia Słowa,
  • Adoracja Krzyża,
  • Komunia Św. a następnie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu ii adoracja do godz. 24.00.
O godz. 21.30 - "Czerwony Różaniec" {Grupy "Czerw. Róż.}.

Od godz. 22.00 - Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.

W Wlk. Piątek przyozdabiamy krzyże i kapliczki przydrożne. Komunia Św. będzie podawana tylko podczas wieczornej Liturgii Wlk. Piątku. Ofiary złożone z okazji adoracji krzyża, zarówno w Wlk. Piątek jak i w Wlk. Sobotę, są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

T R I D U U M    P A S C H A L N E
WIELKA  SOBOTA
Dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie oraz adoracji Krzyża Św.

Adoracja od godz. 8.00 do godz. 16.00

Adoracja Krzyża bez ucałowania i bez dotykania, ale przez przyklęknięcie na dwa kolana lub jedno kolano albo głęboki ukłon. Święcenie pokarmów {przy dobrej pogodzie na placu przed kościołem; przy deszczu i chłodzie – w kościele} co pół godziny w godz. 9.00 - 13.30

{Od godz. 16.oo do 18.3o – przerwa w adoracji na przygotowanie kościoła do obrzędów Wigilii Paschalnej i Rezurekcji}
19.00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
19.15  -  Liturgia Wigilii Paschalnej:
* poświęcenie ognia i paschału;
* liturgia słowa Bożego;
* poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych;
* liturgia eucharystyczna;
* procesja Rezurekcyjna.

Na Liturgię Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece chrzcielne lub gromnice. Na procesję Rezurekcyjną proszę przygotować feretrony i sztandary. Prosimy OSP do trzymania straży przy Grobie Pańskim.  Do zakończenia obrzędów Wigilii Paschalnej zachowajmy tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Komunia św. będzie podawana tylko podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

N I E D Z I E L A    W I E L K A N O C N A
UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  (4 kwietnia 2021)
MSZE  ŚW. w kościele Matki Bożej Fatimskiej
7.00,  9.00,  10.30,  12.00  i  17.00.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 10.15.

Składka na tacę jest na renowację kościoła św. Marcina.

II  DZIEŃ  ŚWIĄT  WIELKANOCNYCH
Poniedziałek  (5 kwietnia 2021)
MSZE ŚW. w kościele Matki Bożej Fatimskiej
7.00,  9.00,  10.30  i  12.00

nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 10.15.

Składka na tacę jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

(mb)