XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 WRZEŚNIA 2023 ROKU

1.      Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy w stanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać …

 

2.     Msze Św. o godz. 6.30 w poniedziałek, wtorek i czwartek są sprawowane w kaplicy.

3.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu z Różańcem i Komunią Św.będzie we wtorek w godz. 20.30 – 21.30; zapraszamy …

4.     Dnia 28 września /czwartek/ od wielu lat odbywa się Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach świata; zapraszamy na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy przy skrzyżowaniu dróg pod Publicznym Przedszkolem …

5.     W czwartek  -  Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 i podczas niej

nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

„Godzina Święta” w czwartek - od godz. 23.00 do północy …

6.     W piątek  po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się  24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu; serdecznie zapraszamy do osobistej modlitwy w ciszy przed Jezusem wystawionym w Najśw. Sakramencie; kto może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy wpisać się na listę, która jest przy ostatnich ławkach pod chórem.

Podczas tej Adoracji zapraszamy naWieczór z Królową Pokoju,który rozpocznie się odmówieniem dwóch części Różańca Św. od godz. 17.00; Msza Św. o godz. 18.00

i ok. godz. 19.00 będzie wspólne Uwielbienie prowadzone przez młodzież z zespołem

i ks. Krzysztofem; a potem Adoracja w ciszy do soboty rano.

7.      Dziś, jak co roku, wybieramy się z pielgrzymką do Matki Bożej Niepokalanej

z Lourdes, do Groty w Porąbce Uszewskiej; wyjście od nowego kościoła o godz. 14.00; w Grocie różaniec od godz. 17.30 i Msza Św. o godz. 18.00; zapraszamy do licznego udziału, także młodzież, aby mogła prowadzić śpiew podczas drogi; na powrót jest zamówiony większy bus.

8.    W niedzielę, 1 października, rozpoczną się Nabożeństwa Różańcoweo godz. 16.30 …

9.     Jutro o godz. 18.00 jest spotkanie w kościele dla rodziców dzieci z klas trzecich, przygotowujących się do  I Spowiedzi i I Komunii Św.

10.Czasopisma katolickie na stoliczku pod chórem. Tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, miesięczniki, także dla dzieci …

Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach.

Albumy o budowie naszej świątyni i pamiątkowe świece konsekracyjne w zakrystii.

11.  Wczoraj zmarł nasz parafianin z Pustego, ś.p. + Franciszek Zdunek; pogrzeb we wtorek: Różaniec o godz. 15.30 i Msza Św. o godz. 16.00; Dziś i jutro różaniec wieczorem

w domu.

  

1