NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 STYCZNIA 2021 R.

1. Chrzest św. jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi , dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła. Podczas dzisiejszej Eucharystii umocnijmy nasze pragnienie wierności przyrzeczeniom złożonym na chrzcie świętym …

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż matek i Ojców {po Mszy Św. o g. 7.00 i 9.00}.

3. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek, środę i piątek. Pierwsze pół godziny odmawiamy różaniec, a potem modlitwa w ciszy.

4. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, to zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w Jego modlitwie i konaniu w Ogrójcu.

5. Zapraszamy rejony naszej Parafii do kościoła na Eucharystię o godz. 17.30 z krótką Adoracją Najśw. Sakramentu i błogosławieństwem indywidualnym dla rodzin – to zamiast wizyty duszpasterskiej. Prosimy w tym tygodniu Parafian:
• Puste, Domy przy Drodze do Lewniowej i Domy pod Lewniową - w poniedziałek;
• Bania, Okolice Bani, Zarzecze i Centrum – we wtorek; • Domy od Uszwi i Wójtówka – w środę;
• Nowa Wieś, Działki i Niziny – w piątek. Prosimy o przyniesienie w małych buteleczkach czy słoiczkach wody do poświęcenia, aby w każdym domu była święcona woda, a także niepoświęcone dewocjonalia … Ponieważ jest to ostatni tydzień takich Mszy Św. za Parafian z rejonów, to prosimy też te rodziny czy osoby, które nie były ze swoimi rejonami, aby w któryś z tych dni przybyli, by prosić o Błogosławieństwo Boże na Nowy Rok.

6. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

7. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii …

8. „Spacer miłosierdzia” we wtorki wieczorem według zgłoszeń do ks. Marka.

9. W najbliższą niedzielę zapraszamy na wspólne kolędowanie w kościele po Mszy Św. o godz. 9.00 i 10.30. Będzie ks. Maksymilian, który przywiezie akordeon i tez prosimy o włączenie się zespołu muzycznego i pana organisty.

10. W trzecią niedzielę miesiąca prosimy o ofiary w kopertach na renowację kościoła św. Marcina, według możliwości po 30 zł miesięcznie od rodziny, a także 50 zł od rodziny na rok, na sprzątanie kościoła i cmentarza. Jak komuś wygodniej, to prosimy o wpłaty na konto naszej parafii. Na sprzątanie prosimy nie wpłacać na konto, tylko w zakrystii lub na tacę. W dalszym ciągu też można składać ofiary na dalsze witraże w nowym kościele. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, których polecamy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej i Św. Marcina w każdą pierwszą sobotę miesiąca i 13 dnia każdego miesiąca w roku.

11. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są miesięczniki, m.in. „Miłujcie się” , „WPiS, „Rycerz Niepokalanej”; dla dzieci „Mały Rycerzyk Niepokalanej” oraz „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” – obie z ciekawymi dodatkami. W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec” … Przy filarze z przodu kościoła od str. zakrystii są intencje modlitwy i gazetki dla należących do grup „czerwonego różańca”; drobne ofiary są wsparciem dla SS. Adoratorek Krwi Chr. Kartki z intencjami na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.

1