I NIEDZIELA WLK POSTU 21 LUTEGO 2021 R.

1. Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudoradości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu … Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas, chrześcijan, jest znakiem miłości Bożej wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość, której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim …

2. Dzisiaj jest poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. /kl. III a – 10.30; kl. III b – 12.00/.

3. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w tym tygodniu jest w poniedziałek i środę. /Najpierw różaniec, potem modlitwa w ciszy/.

4. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będziemy modlić się za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz odmówimy Koronkę do Krwawych Łez Matki Bożej; zapraszamy do wspólnej modlitwy. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy. W Wlk. Poście tym bardziej zapraszamy na Godzinę Świętą, aby być z Jezusem w tej bolesnej godzinie Ogrójca …

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa – w piątek – dla dzieci – o godz. 15.30 z Komunią Św.; o godz. 17.30 i potem Eucharystia; także o godz. 20.00 – prowadzona przez młodzież, też z Komunią Świętą;
• Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.15 i potem Msza Św. Od godz. 16.00 zachęcamy do wspólnego odmawiana Koronki do Miłosierdzia Bożego jako zadośćuczynienie za grzechy Narodu Polskiego.

6. W piątek o godz. 17.05 będzie odmawiana Koronka do 7 Boleści NMP jako wynagrodzenie za profanacje i świętokradztwa w naszej Ojczyźnie.

7. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii …

8. „Spacer miłosierdzia” we wtorki wieczorem według zgłoszeń do ks. Marka.

9. Spotkanie dla aspirantów będzie we wtorek o godz. 16.30.

10. Dzisiaj po każdej Mszy Św. jest przy kościele kiermasz z domowymi ciastami, wyrobami wędliniarskimi, wiejskim chlebem i różnymi upominkami, jako pomoc na operację przeszczepu wątroby chorego Marcelka Kubali z Jadownik. Zachęcamy do życzliwego wsparcia … Również od godz. 12.00 jest kiermasz na boisku sportowym w Gosprzydowej, gdzie będzie przejażdżka zaprzęgiem konnym, quadem, wozem strażackim i inne niespodzianki.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na nasze świątynie w styczniu do kopert, które wyniosły: 13.580,00 zł, wśród których było kilka ofiar anonimowych; a na konto parafii wpłynęło 7.600,00 zł; na witraże od rodzin z naszej parafii: 700,00 zł i 400,00 zł oraz 2.000,00 zł spoza parafii. Bóg zapłać również za ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. .

12. Druga niedziela Wielkiego Postu to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy Św. będzie przy kościele zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

13. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki, także dla dzieci: „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”, „Mały Gość Niedzielny” - z ciekawymi dodatkami. Jest nowy numer „Miłujcie się”, a w zakrystii – „Różaniec”. Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Na stoliczku przy ostatnich ławkach pod chórem są jeszcze zdrapki na Wlk. Post …

1