XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 08 SIERPNIA 2021 R.

1.       „Jam jest chleb życia”– mówi o sobie Chrystus już od dwóch tysięcy lat, gromadząc nas na Eucharystii. Przychodzimy do Niego, aby życie „mieć w obfitości”. Gromadząc się na tej Mszy Świętej, otwórzmy się na to życie . . .

2.      Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych …

3.      Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości; zachęcamy gorąco do wpisywania swojej abstynencji podejmowanej w sierpniu czy też na inny okres czasu; niech będzie to świadectwem dla innych …

4.      Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 21. – 22 będzie w tym tygodniu

w poniedziałek {wspólny różaniec, możliwość przyjęcia Komunii Św., chwila osobistej modlitwy przed Jezusem eucharystycznym} …

5.      W czwartek  Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00; w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio i Koronka do Najśw. Serca Jezusowego.

„Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

6.     W piątek13 sierpnia, kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św.

o godz. 19.00, a potem procesja różańcowa ze świecami; do prowadzenia różańca i niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku, prosimy Parafialny Oddział Caritas /rozważania w zakrystii/. Zachęcamy gorąco do licznego udziału.

7.      W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.Na każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów, a o godz. 11.00 także wieńca żniwnego.

Mszą Św. o godz. 11.00 rozpoczną się Gminne Dożynki w drodze oraz mobilnego koncertu Gminnej Orkiestry Dętej.

8.     Uroczystość Wniebowzięcia NMP to trzecia niedziela miesiąca. Przy okazji składki na tacę prosimy o imienne koperty z ofiarami na renowację kościoła św. Marcina i na potrzeby nowej świątyni, a także o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza, czyli 50  zł od rodziny na rok, jeśli do tej pory ofiary na sprzątanie nie zostały złożone.

9.     Przyjmujemy zgłoszenia na  pielgrzymkę do Medziugorie, jeśli będzie na tyle osób chętnych na drugi autokar w dn. 21 – 28 sierpnia i także w dn. 9 – 16 X; informacje w zakrystii.

10.  W zakrystii są jeszcze zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Legnicy /miejsce cudu eucharystycznego/ i w drodze powrotnej do sanktuarium na Górze Św. Anny, która będzie w sobotę – 21 sierpnia; koszt 100 zł; wyjazd o godz. 3.15; powrót w godzinach wieczornych;  przy zapisie jest pobierana wpłata, zapisywany adres i numer pesel.

11.    Na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, dn. 25 sierpnia /środa/ organizujemy autokar do Częstochowy; wyjazd z parkingu przy nowym kościele o godz. 6.00, powrót po zakończonej Mszy Św. na Wałach Jasnogórskich, która jest o godz. 17.00;

Koszt 40 zł, zapisy w zakrystii.

12.   W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …    

13.   Dalej prosimy o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego …

14.   Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”  oraz miesięczniki  dla dzieci  na czas wakacji i inne;

m.in. nowy numer „WPiS” oraz Modlitewniki dla czcicieli św. Jana Pawła II po 3 zł.

Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.


1