XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 22 SIERPNIA 2021 R.

1.        Pan Jezus karmi nas swoim słowem, ale daje nam jeszcze więcej: „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem”.Dla wielu Jego słowa są zgorszeniem, także dzisiaj. Jednak dla nas, wierzących, uczestniczących w Eucharystii są prawdą, która nadaje sens naszemu życiu. Wierzymy, że spożywając Jego Ciało i Krew, ukryte pod postaciami chleba i wina, mamy życie wieczne …

2.      Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest jeszcze do najbliższej niedzieli, wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości; zachęcamy gorąco do wpisywania swojej abstynencji dla ratowania osób zniewolonych przez alkohol czy inne nałogi …

3.      Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 21. – 22 będzie w tym tygodniu

w poniedziałek {wspólny różaniec, możliwość przyjęcia Komunii Św., chwila osobistej modlitwy przed Jezusem eucharystycznym} …

Trwa Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej: dziś po Mszy Św. o godz. 7.00;

w poniedziałek i  wtorek po Mszy Św. porannej; w środę po Mszy Św. wieczornej;

Zapraszamy do modlitwy …

4.      W środę, kiedy na Jasną Górę będzie wchodzić Piesza Pielgrzymka Tarnowska, udamy się też na pielgrzymkę do Częstochowy autokarem; wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy nowym kościele; powrót po Mszy Św. sprawowanej na Wałach Jasnogórskich o godz. 17.00; koszt

40 zł; zapisy w zakrystii do wypełnienia 60 miejsc w autokarze. Zachęcamy …

5.      W czwartekprzypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu będą o godz. 6.30 i 18.00. Zapraszamy …

6.     W czwartek  Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00; w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej.

„Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

7.      W najbliższą niedzielę kazania będzie głosił ks. Bogdan Piotrowski, misjonarz z Kongo Brazzaville, a ofiary na tacę będą naszym wsparciem jego misyjnej posługi w Afryce.

8.     Ks. Marek w czwartek pojedzie na nową parafię do Krościenka nad Dunajcem, ale dzisiaj żegnamy Go we wspólnocie parafialnej i dziękujemy za Jego trzyletnią posługę kapłańską w naszej parafii: za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem dzięki Jego pracy katechetycznej wśród dzieci i młodzieży; za ofiarną posługę w konfesjonale i „spacery miłosierdzia”; głoszenie słowa Bożego; troska o Liturgiczną Służbę Ołtarza, KSM i DSM; przygotowanie młodzieży do Bierzmowania, także przez ciekawy program „Młodzi na progu”; wprowadzenie „Godziny Świętej” i „Wieczorów z Królową Pokoju”; Drogi Krzyżowe

z młodzieżą i wiele innych działań w ciągu całego roku liturgicznego. Trudno wyliczyć wszystko – Bóg wie najlepiej. Duch Święty prowadzi ks. Marka do kolejnej parafii, gdzie życzymy dla Niego potrzebnych na co dzień łask i opieki Maryi, Matki Kapłanów. Nie tylko życzymy, ale ufam, że będzie ks. Markowi towarzyszyć nasza modlitwa, która dla każdego kapłana jest nie tylko potrzebna, ale konieczna. Niech więc wytrwała modlitwa i życzliwość będzie z naszej strony wdzięcznością za posługę ks. Marka w naszej parafii.

Oczywiście zapraszamy ks. Marka przy każdej okazji i bez okazji do nas …

9.     W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …    

10.  Dalej prosimy o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego …

11.    Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i inne;

oraz „Modlitewniki dla czcicieli św. Jana Pawła II” po 3 zł i ciekawa książka pt. „Nie porzucajmy wiary” czyli 10 powodów, dla których warto zostać w Kościele – także po 3 zł.

Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.
1