XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05 WRZEŚNIA 2021 R.

1.        „Otwórz się”– mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. I my, zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii pragniemy otworzyć się na uzdrawiające dotknięcie Bożej mocy. Prośmy Pana, aby nas dotknął i sprawił, abyśmy w całym życiu mogli mówić przede wszystkim językiem ewangelicznej miłości …

2.      Dzisiaj w Polsce jest Dzień Solidarności z Afganistanem. W ich bardzo trudnej sytuacji wspierajmy ich naszą modlitwą.

3.      Podczas Triduum Modlitw za Matki i Niewiastyjutro i we wtorek prosimy o prowadzenie przez chętne osoby modlitwy różańcowej od godz. 17.30; Msza Św. jest o godz. 18.00.

W czasie różańca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św.

4.      Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 21. – 22 będzie w tym tygodniu

we wtorek {wspólny różaniec, możliwość przyjęcia Komunii Św., chwila osobistej modlitwy przed Jezusem eucharystycznym} …

5.      W środę8 września, uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji tarnowskiej. Msze Św. z poświęceniem ziarna siewnego będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00. Przynajmniej przed Mszą Św. o godz. 9.00 i 18.00 prosimy o wspólne odmawianie różańca w intencji matek i kobiet naszej parafii. Składka na tacę będzie przeznaczona na pomoc dla Afganistanu, zamiast dzisiaj do puszek. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej, aby okazać naszą miłość do Maryi, Matki Bożej i naszej najlepszej Matki…

6.     W środę i piątek od godz. 17.00 będzie okazja do osobistej modlitwy przed Panem Jezusem wystawionym w monstrancji do Adoracji.

7.      W czwartek  Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00; w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio i Koronka do Serca P. Jezusa.

8.     „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zapraszamy w imieniu  Pana Jezusa, aby towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

9.     Zapraszamy na Spotkania:

·         Akcję Katolicką –  w czwartek po nabożeństwie wieczornym;

·         DSM i chętne dziewczynki od pierwszej klasy szkoły podstawowej, które chcą należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej – w piątek o godz. 16.30 w Sali nad zakrystią;

·         KSM i chętnych spośród młodzieży, aby być w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży – w piątek o godz. 19.30 w Sali nad zakrystią;

·         Lektorów – w sobotę o godz. 8.00;

·         Ministrantów – w sobotę o godz. 9.00.

10.  W sobotę o godz. 10.00 będzie w naszym kościele Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki do Medziugorje, a osoby udające się na pielgrzymkę, prosimy wcześniej zapakować swoje bagaże, gdy tylko przyjedzie autokar na parking przy naszym kościele.

11.    Zmiana tajemnic różańcowych dla matek i ojców za tydzień po Mszach Św. o godz. 7.00 i 9.00

12.   W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. w naszych domach …

13.   Ponawiamy prośbą o osobę chętną do podjęcia obowiązków kościelnego

14.   Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i niektóre miesięczniki na wrzesień; jest jeszcze ciekawa książka

pt. „Nie porzucajmy wiary”, czyli 10 powodów, dla których warto zostać w kościele /3 zł/;

Przy ostatnich ławkach pod chórem jest „Gość Extra” w związku z beatyfikacją  Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej – po 10 zł oraz książeczka o Kard. Wyszyńskim /3 zł/.

Przy gazetach są kartki z intencjami Mszy Św. …

15.   Spostrzeżenia z kilku ostatnich niedziel w związku z nieobecnością wielu dzieci na Mszy Św. w kościele są zatrważające. Dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej mają obowiązek udziału we Mszy Św. niedzielnej w świątyni, a tak wielu ich nie ma, ponieważ nie przychodzą na Mszę Św. ich rodzice. Rodzice popełniają więc podwójny grzech ciężki: własna nieobecność na Mszy Św. i nieobecność dzieci. Aż strach pomyśleć, że gdyby się z tych grzechów nie spowiadali, idą za tym świętokradzkie spowiedzi i Komunie Św. A jeśli się spowiadają, to gdzie jest postanowienie poprawy, które powinno być przecież mocne ??? !!! …

 


1