XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

1.       Zgromadzeni na Eucharystii jako Kościół – wspólnota, chcemy słuchać słowa Jezusa, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu”. Pamiętając, że owocem śmierci Jezusa jest dar Ducha Świętego, prośmy o umiejętność aktywnego podjęcia odpowiedzialności za dobro Kościoła …

2.      Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które w niedziele są o godz. 16.30 i potem Msza Św., w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i po nim Msza Św.

3.      Jutro, w św. Łukasza Ewangelisty, będziemy modlić się w intencji Służby Zdrowia.

4.      Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 21. – 22 będzie w tym tygodniu

we wtorek {wspólnie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, możliwość przyjęcia Komunii Św., chwila osobistej modlitwy przed Jezusem eucharystycznym} …

5.      W środę modlitwę różańcową poprowadzi Ks. Zbigniew Guzy, dyrektor wydziału duszpasterstwa trzeźwości i osób uzależnionych w Kurii Diecezjalnej.

6.     W czwartek  Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30; różaniec będzie odmawiany za wstawiennictwem św. O. Pio.

7.      „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zapraszamy w imieniu  Pana Jezusa, aby towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

8.     W piątekpo Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakr.

Obecność Pana Jezusa w Eucharystii jest dla nas nieustannym zaproszeniem, by jak najczęściej przychodzić przed Najśw. Sakrament na chwile osobistej modlitwy …

Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to bardzo prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /od str. zakrystii/, a w tygodniu będzie pod chórem.

9.     W piątekzapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju; od godz. 17.00 będą odmawiane dwie części różańca; Msza Św. o godz. 18.00 i po niej, ok. godz. 19.00 Adoracja prowadzona przez ks. Krzysztofa wraz z Zespołem.

10.  W piątek, we wspomnienie Św. Jana Pawła II, swoje Święto obchodzi Szkoła Podstawowa, nosząca zaszczytne imię Wielkiego Polaka i Papieża; Msza Św. na rozpoczęcie uroczystości będzie o godz. 8.30.

11.    W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. w naszych domach …

12.   Ponawiamy prośbą o osobę chętną do podjęcia obowiązków kościelnego

13.   W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny; składka na tacę będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła.

14.   Gdyby ktoś jeszcze miał życzenie zamówić intencję Mszy Św. za ś.p. + Mieczysława Barczyka, to jeszcze przyjmujemy w zakrystii; będziemy te Msze Św. ogłaszać u nas w kościele.

15.   Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i niektóre nowe miesięczniki, także dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” z dodatkami, „Mały Rycerzyk”, „Moje Pismo Tęcza”; są jeszcze Kalendarze Rolnika po 25 zł w zakrystii.

Przy gazetach są kartki z intencjami Mszy Św. …

Przy filarze na wprost ołtarza Miłosierdzia Bożego są kalendarze ścienne po 7 zł: 1/ Madonny Europy, 2/ z papieżem Franciszkiem oraz mniejsze, po 4 zł kilka rodzajów.

Przy ostatnich ławkach pod chórem są jeszcze do zabrania kartki na wypominki roczne

i listopadowe; prosimy je składać, najlepiej w zakrystii.

 

1