XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 LIPCA 2022 R.

1.      Kto może stanąć na świętej górze Eucharystii i właściwie uwielbić Boga ? Psalmista nam dziś odpowiada: „Ten, kto /…/ działa sprawiedliwie i mówi prawdę

 w swym sercu”. Serce i czyny mają stać się jednością w czasie Mszy Św., ale

i w naszym życiu. Szczerym sercem wołajmy więc o zmiłowanie. Prośmy jako Kościół

o natchnienie do takich czynów, które objawią Jezusa ukrzyżowanego

i zmartwychwstałego w świecie. Jezus bowiem jest nadzieją chwały dla wszystkich …

2.     Msze Św. o godz. 6.30 w te dni, kiedy są od poniedziałku do  piątku, są  odprawiane w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II; wtedy otwierana jest kaplica.

3.     Adoracja Najśw. Sakramentuw godz. 21.00 – 22.00 będzie tym razem w poniedziałek {różaniec, Komunia Św., modlitwa osobista w ciszy} zapraszamy …

4.     Dziś rozpoczyna się się Tygodniowy Odpust w Lipnicy Murowanej ku czci Św. Szymona. Program podany jest w gablocie ogłoszeń k. kościoła. We wtorek, który jest też Dniem Młodzieży podczas Odpustu,  odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka piesza. Wyruszymy o godz. 16.00 od kościoła św. Marcina; ok. godz. 17.00 będzie chwila przerwy w Gosprzydowej i po niej wraz z pielgrzymami gosprzydowskimi wyruszymy dalej, by o godz. 19.00 uczestniczyć w Eucharystii

w kościele św. Szymona. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce, także młodzież; prosimy ją o pomoc w śpiewie podczas drogi; na powrót będzie bus ok. godz. 20.30.

5.     Grupy „czerwonego różańca” prowadzą w lipcu w środy i piątki, przed Mszą Św. wieczorną, modlitwy do Przenajdroższej Krwi Chrystusa; zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę …

6.     W czwartek  - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00; podczas niej będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św.  O. Pio.

7.     „Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

8.    W piątekpo Mszy Św. o godz. 6.30 zacznie się 24 – godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie; kto może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia/ a w tygodniu będzie pod chórem …

W piątek od godz. 18.00 zapraszamy naWieczór z Królową Pokoju, który rozpocznie się odmówieniem dwóch części różańca św. , Msza Św. będzie godzinę później, czyli o godz. 19.00; zaraz po wznowieniu Adoracji po Mszy Św. będzie chwila wspólnej modlitwy pokutno  - przebłagalnej za grzechy i zbrodnie świata,  a potem dalsza część Adoracji w ciszy do soboty rana …

9.     Są jeszcze wolne miejsca napielgrzymkę do Medjugoria na Festiwal Młodych, wyjazd w dn. 30 VII – 7 VIII, zgłoszenia do ks. Krzysztofa; mogą jechać też dorośli …

W dniach 9 – 11 września będzie pielgrzymka autokarowa do Barda Śląskiego, Wambierzyc i Krzeszowa; koszt ok. 400 zł; przy zgłoszeniu w zakrystii zaliczka 200 zł; mamy tylko 15 miejsc, bo reszta przypada na Tarnów i okolice.

10.Do końca lipca przyjmujemy w parafii zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę …

11.  Za tydzień z okazji przypadającego na 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżnych, po każdej Mszy Św.  będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Składając przy tej okazji ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy, będzie można zabrać breloczek na kluczyki do samochodu.

12.Czasopisma katolickie, tygodniki i miesięczniki, także dla dzieci są na stoliczku pod   chórem … Szczególnie dwumiesięcznik „Miłujcie się” …

Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach i kartki z nowym kościołem na   pamiątkę Konsekracji.

Jest też Gość Extra pt. „Wielki Cud” po 12 zł.

Pamiątki z Konsekracji naszego kościoła, a są to: kubki, medale i świece można nabywać u liturgicznej służby ołtarza przy wyjściu z kościoła lub podejść do zakrystii.


1