XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 LIPCA 2022 R.

1.      Zgromadzeni na Eucharystii chcemy słuchać słowa Boga i karmić się Jego Ciałem. Liturgia słowa przypomina nam, że nie ma ważniejszej sprawy niż zawierzenie życia Bogu i podporządkowanie się Jego zbawczym planom. Dzięki temu możemy spojrzeć na życie w prawdziwej wolności i cieszyć się radością posiadania największych darów …

2.     Msze Św. o godz. 6.30 od poniedziałku do  czwartku   odprawiane w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II.

3.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 21. 00 – 22.00będzie jutro, w poniedziałek – zapraszamy …

4.     W czwartek  - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00; o godz. 17.15 będzie odmawiany „czerwony różaniec”,do prowadzenia prosimy Gr. I – Św. Kaspra del Bufalo, zelator – p. Józef Kałuża; będą także modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, również z naszej parafii;  po Mszy Św. poświęcenie „czerwonego różańca”, który został nam podarowany przez S. Krystynę, Adoratorkę Krwi Chrystusa z Częstochowy, a który jak widzimy wisi koło dużego witraża; potem zmiana tajemnic „czerwonego różańca’.

5.     „Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

6.     W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św.

o godz. 6.30 i 18.00; modlimy się za misjonarzy i wspieramy ich ofiarami na tacę.

7.     W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMProzpocznie się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, do prowadzenia której prosimy Róże Matek XI i XIV /modlitwy i rozważania w zakrystii/.

8.    Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty:

·         Dla dzieci – środa od godz. 17.00;

·         Dla młodzieży – czwartek od godz. 17.00;

·         Dla dorosłych – piątek od godz. 16.30.

9.     Są jeszcze wolne miejsca napielgrzymkę do Medjugoria, wyjazd w dn. 13 – 20 VIII /ks. Marek Lis/.

W dniach 9 – 11 września będzie pielgrzymka autokarowa do Barda Śląskiego, Wambierzyc i Krzeszowa i innych ciekawych miejsc Ziemi Kłodzkiej; koszt ok. 400 zł; przy zgłoszeniu w zakrystii zaliczka 200 zł; mamy tylko 15 miejsc, bo reszta przypada na Tarnów i okolice.

10.Jeszcze dziś przyjmujemy w parafii zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, natomiast w sierpniu w parafii Św. Jakuba Ap. w Brzesku.

11.  Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę.

12.Czasopisma katolickie, tygodniki i miesięczniki, także dla dzieci są na stoliczku pod   chórem … Szczególnie dwumiesięcznik „Miłujcie się” …

Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach i kartki z nowym kościołem na   pamiątkę Konsekracji.

Jest też Gość Extra pt. „Wielki Cud” po 12 zł.

Pamiątki z Konsekracji naszego kościoła, a są to: kubki, medale i świece: można  podejść do zakrystii.


1