I NIEDZIELA ADWENTU - 27 LISTOPADA 2022 R.

1.      Rozpoczynając czas Adwentu, chcemy przygotować się na ostateczne spotkanie

z Panem. Jezus, który zapowiada swoje powtórne przyjście, pragnie wyrwać nas

z duchowej ospałości i wzywa do czujności. Niech udział w Eucharystii obudzi naszą gotowość na spotkanie z Chrystusem i rozpali pragnienie życia ukierunkowanego na Bożą chwałę …

2.     Okres Adwentu jest czasem oczekiwania, nawrócenia i nadziei.

W dni powszednie Adwentu są odprawiane Msze Św. ku czci Matki Bożej, zwane Roratami, które będą sprawowane: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę

o godz. 17.30, a we wtorek i czwartek o godz. 6.45; pół godziny wcześniej będą śpiewane Godzinki ku czci Maryi Niepokalanej. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach, zwłaszcza dzieci z lampionami i serduszkami, na których będą wypisane ich dobre uczynki …

3.     We wtorek rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP,która będzie odprawiana po Roratach, a w niedzielę po Mszy Św.

o godz. 7.00.

4.     Msza Św. o godz. 6.45 tylko w środę będzie  odprawiana w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II.

5.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentuwe wtorek w godz. 20.00 – 21.00.

6.     W I czwartek  - Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 16.30; od godz. 16.45 będzie „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. V – Św. Jana Pawła II, zelator – p. Stefania Górowska; będą też modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakonu, również z naszej parafii, a po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”.

7.      „Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

8.    W I piątek -  po Mszy Św. o godz. 6.45 i  17.30 będzie nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa; będziemy się modlić za misjonarzy i ofiary na tacę będą dla misjonarzy.  

9.     W I sobotę - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie od godz. 7.00, więc poranna Eucharystia zacznie się o godz. 7.45.

10.W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,  podczas tzw. Godziny Łaski dla świata,chcemy oddać naszą parafię pod Panowanie Chrystusa Króla i Serca Maryi. Dlatego gorąco zachęcamy, aby jak najwięcej osób skorzystało z sakr. pokuty i było w stanie łaski uświęcającej. W tym trudnym, niepewnym czasie, ten Akt Oddania jest wielką koniecznością dla naszej duchowej ochrony i bezpieczeństwa. Serce Jezusa

i Maryi, w których chcemy się schronić, są jak Arka Noego, ratująca nas od potopu zła, grzechu, nienawiści i bezbożnictwa …

11.   Spowiedź św.przed I piątkiem i I sobotą oraz Godziną Łaski będzie:

·         Dla dzieci – środa od godz. 16.30;

·         Dla młodzieży – czwartek od godz. 16.30;

·         Dla dorosłych – piątek od godz. 16.30.

12. W II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie; przy tej okazji będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

13. Dziś odbywa się  błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które można nabywać

w zakrystii za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wsparcie różnych kosztów utrzymania naszej parafii; gorąco do tego zachęcamy, by podtrzymywać piękną tradycję naszych ojców …

Dziś przy kościele po każdej Mszy Św. są tzw. „chlebki miłosierdzia”; ofiara przynajmniej     9 zł będzie na cele charytatywne Caritasu.

Dzisiaj też  przy naszym kościele  kiermasz  własnoręcznie wykonanych ozdób, stroików świątecznych i ciasta domowego; to mieszkańcy Żerkowa i Biesiadek chcą wspomóc w rehabilitacji ich parafiankę Beatę Racięda; zachęcamy do życzliwego wsparcia …

14. Czasopisma katolickie na stoliczku pod chórem …  Kartki z intencjami Mszy Św.;

 Przy filarze z przodu kościoła jest kilka rodzajów kalendarzy ściennych …

                    Gazety z serii „dobre nowiny” na czas Adwentu są do zabrania 

       Pamiątki  z konsekracji – w zakrystii; świece Caritas od jutra w zakrystii /9 i 24/.

 15. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie cudownych medalików dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. Przy tej okazji każdy może poświęcić medalik czy krzyżyk lub inne dewocjonalia.

16. Chcemy przekazać ważną informację. Ponieważ już drugi rok jest dużo pogrzebów

w naszej parafii i dzięki Bogu przy tej okazji jest zamawianych dość dużo intencji mszalnych, musimy zmienić zasady ich odprawiania. Od tej pory będziemy ogłaszać 60 intencji za jedną zmarłą osobę, z których 30 intencji będzie na gregoriankę poza parafią, około 20 dodatkowo, niezależnych od gregorianki, też poza parafią i około 10 od najbliższej rodziny u nas w parafii odprawianych. Pozostałe intencje będą przekazywane innym księżom i do Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, a będą je odprawiać misjonarze tarnowscy, których jest kilkudziesięciu oraz księża bez parafii, pracujący w instytucjach diecezjalnych i w Seminarium Duchownym. W tym przypadku będziemy informować, ile i za kogo przekazaliśmy, bez podawania czasu ich odprawiania i przez kogo zostały zamówione. Całą ewidencję tych intencji będzie prowadził ks. proboszcz. Najważniejsze jest, że nasi bliscy zmarli otrzymują najskuteczniejsza pomoc od nas, poprzez zamawiane za nich Msze Św. i możemy być pewni oraz spokojni, że są te Msze Św. odprawiane i to dość w krótkim czasie.

Bardzo proszę o zaufanie i zrozumienie tej sytuacji …

 

 

 

1