V NIEDZIELA WLK. POSTU - 26 MARCA 2023 ROKU

1.      „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” – mówi Jezus do Marty kilka chwil przed wskrzeszeniem swego przyjaciela Łazarza. Także w nas Zbawiciel chce wzbudzić głęboką wiarę i udzielić nam daru nowego życia. Rozpoczynając kolejny tydzień naszych wielkopostnych zmagań, otwórzmy nasze serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią celebrujemy podczas każdej Eucharystii …

 2.     Msze Św. o godz. 6.30 od poniedziałku do środy  będą sprawowane w kaplicy.

3.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentuze wspólną modlitwą różańcową

i Komunią Św. będzie we wtorek w godz. 20.30 – 21.30, zapraszamy …

4.     W  czwartek  - Adoracja Najśw. Sakramentu  od godz. 17.00; podczas niej będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich …

„Godzina Święta” w czwartek  od 23.oo do północy; zapraszamy …

5.     W czwartek Mszą Św. o godz. 18.00 rozpocznie się Triduum Modlitw dla młodzieżyklas ósmych przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Artur Ważny w Wlk. Poniedziałek o godz. 18.00, także dla młodzieży Uszwi

i Gosprzydowej. Triduum Modlitw będzie jeszcze w piątek i sobotę; prosimy także ich rodziców.

6.     Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

·         Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 17.30 i potem Msza Św.

oraz  o godz. 20.00 z udzieleniem Komunii Św.;

·         Gorzkie Żale – niedziela o godz. 16.15.

7.     Parafialna spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów z dekanatu brzeskiego będzie w sobotę, 1 kwietnia, w godz. 14.00 – 15.30 oraz 16.00 – 17.30. Zachęcamy do skorzystania u siebie na miejscu, żeby nie jeździć do Brzeska.

8.    W I sobotęmiesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMProzpocznie się różańcem o godz. 17.00; do prowadzenia prosimy III i IV Różę Matek /modlitwy do odebrania w zakrystii/.

9.     W dalszym ciągu można składać Deklaracje Duchowej Adopcji /są jeszcze do zabrania  przy filarze z przodu kościoła na wprost ołtarza Bożego Miłosierdzia/. Ostatnią część Deklaracji trzeba wypełnić i zostawić przy tym filarze lub w zakrystii. Dla uczestników Duchowej Adopcji są do zabrania przy filarze pamiątkowe książeczki 

10.Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gnojniku zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału  w białym marszu z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II.Odbędzie się on 31 marca w piątek. Wyjście ze sztandarem szkoły do kościoła Matki Bożej Fatimskiej o godz. 10.00 sprzed głównego wejścia do szkoły. Powrót do szkoły odbędzie się ulicami centrum wsi.

11.   Pielgrzymka dn. 1 maja /poniedziałek/ do Radecznicy – sanktuarium św. Antoniego; do sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej i Doliny Miłosierdzia; koszt około 65 zł, zgłoszenia w zakrystii.

12. Pielgrzymka do Medjugorie na Dzień Matki w dn. 21 – 28 maja; koszt 600 zł i 190 euro; z naszej okolicy dołączy grupa 30 – osobowa, więc wsiadanie i wysiadanie będzie u nas przy kościele; zgłoszenia i informacje w zakrystii.

13. Pielgrzymka w dn .28 – 30 lipca do Krzeszowa, Barda Śląskiego, Wambierzyc i Kotliny Kłodzkiej; koszt 450 zł, przy zgłoszeniu zaliczka 200 zł; bliższe informacje w zakrystii.

14. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

15. Wyjazd do osób chorych z posługą sakramentalną przed Wielkanocą będzie w Wlk. Poniedziałek od godz. 8.30; może te osoby już od dziś zgłaszać w zakrystii.

16. Najbliższa Niedziela będzie Palmową.Zapraszamy z palmami na godz. 10.45 przed wejście do kościoła, gdzie będzie ich poświęcenie i procesja, a po niej Msza Św.

Dla tych osób, które nie mogą być o godz. 11.00, będzie poświęcenie palm na początku Mszy Św. o godz.9.00.

 17. Czasopisma katolickie na stoliczku pod chórem. Tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, miesięczniki,  także dla dzieci …   

 Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach.

Przy gazetach są też położone kartki z rachunkiem sumienia dla dorosłych; zachęcamy do ich zabrania i dobrego przeżycia spowiedzi św.

Przy ostatnich ławkach pod chórem jest „Gość Extra” poświęcony relikwiom Męki Pańskiej /po 14 zł/; ofiarę zostawiamy w pojemniku przy gazetach …

Przy kościele można nabywać u służby liturgicznej baranki małe w ramach

wielkanocnego dzieła Caritas: ofiara  8 zł; ponieważ zabrakło już paschalików,

to w zamian zachęcamy do nabycia piękne świece jako pamiątki z konsekracji kościoła; ofiara promocyjna 20 zł;  album  o budowie naszej świątyni /w  zakrystii/.

 

1