XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 03 WRZEŚNIA 2023 ROKU


1.      Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć                  

i zmartwychwstanie. Szukamy często innych dróg i wtedy idziemy donikąd.

Prośmy, aby Bóg dał nam siłę pójścia za Chrystusem drogą Jego krzyża …

 

2.     Msze Św. o godz. 6.30 we wtorek i środę oraz będzie też dodatkowo w poniedziałek,

 są sprawowane w kaplicy.

3.     Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. dla Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola będzie o godz. 8.15. Ze względu na remont szkoły dzieci przychodzą do kościoła, a po Mszy Św. będzie wspólne przejście do szkoły ze sztandarem. Oprócz rodziców dzieci przedszkolnych, zapraszamy też rodziców uczniów ze szkoły podstawowej oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i opiekunów.  

4.     Triduum Modlitw za Matki i Niewiasty przed Ich patronalnym Świętem

8 września, będzie od wtorku do czwartku. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 18.00, a we wtorek i środę od godz. 17.30 prosimy o wspólne odmawianie różańca w intencji matek

i niewiast naszej parafii /chętni niech poprowadzą/.

5.     W I  czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00; od godz. 17.15 będzie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. 14 – Św. Teresy od Dziec. Jezus, zelator – p. Anna Boczarska; będą też modlitwy o powołania,

a po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”.

Tuż przed rozpoczęciem Adoracji zostanie poświęcony „czerwony różaniec”, który podarowała S. Krystyna, Adoratorka z Częstochowy; jest on trochę większy niż zwykły; będzie wystawiony przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia i Grupy odmawiające w pierwsze czwartki modlitwy mogą z niego korzystać …

„Godzina Święta” w czwartek - od godz. 23.00 do północy …

6.     W piątek  - przypada uroczystość Narodzenia NMP,głównej Patronki diecezji tarnowskiej. Msze Św. z poświęceniem ziarna siewnego będą sprawowane o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie  Adoracja Najśw. Sakramentu

i po odmówieniu cząstki Różańca /prosimy Róże Matek/będzie modlitwa osobista

w ciszy, potem do św. Andrzeja Boboli za Ojczyznę, Błogosławieństwo i Apel Jasnogórski – do godz. 19.30. Jest to ostatni dziewiąty piątek Nowenny Błagalnej  za nasze Rodziny i Polskę … Zapraszamy…

7.     Na pielgrzymkę do Medjugorie w dn. 16 – 23 września jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Proszę, by osoby zgłoszone na wyjazd, podeszły do zakrystii od dzisiaj, w ciągu tygodnia i w przyszłą niedzielę po pewne informacje o pielgrzymce …

8.    Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

9.     Czasopisma katolickie na stoliczku pod chórem. Tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, niektóre nowe miesięczniki …

Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach.

Przy ostatnich ławkach pod chórem są do zabrania folderki o rodzinie Ulmów; informacje o wyjeździe, nawet indywidualnym, na uroczystości beatyfikacyjne są nieaktualne, bo już na to za późno, są także obrazki z modlitwą.  

Albumy o budowie naszej świątyni i pamiątkowe świece konsekracyjne w zakrystii.

 

 

 

1