XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 09. LISTOPADA 2014 R.

1. Zmiana tajemnic różańcowych ...

2. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest wezwaniem do podjęcia codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i o przestrzeganie wolności religijnej. Módlmy się także za prześladowców. Zachęcamy do włączenia się w akcję "Ocalmy Chrześcijan w Syrii". Syria, jak i cały Bliski Wschód, to tereny, na których chrześcijaństwo jest obecne od samego początku. Dziś niestety, istnieje poważna obawa o przyszłość chrześcijan na tych ziemiach. Wysyłając SMS i treści RATUJE na nr 72405 /koszt z VAT 2,46 zł/, wspierasz potrzebujących chrześcijan w Syrii. SMS-y można wysyłać do 31. 12. 2014 r. Dzięki ofiarom składanym dziś przy kościele do puszek Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" może nieść skuteczną pomoc prześladowanym za wiarę w Chrystusa. Warto wchodzić na stronę internetową www.pkwp.org .

3. Do końca listopada wypominki będą w środy i piątki o godz. 16.30. W miarę możliwości bierzmy udział w modlitwie wypominków.

4. W najbliższy wtorek, w Narodowe Święto Niepodległości, wypada Odpust ku czci św. Marcina. Msze Św. będą sprawowane: * w kościele św. Marcina - o godz. 7.00 i 11.00; * w kościele Matki Bożej Fatimskiej - o godz. 9.00 i 16.00. Zapraszamy do licznego udziału w Sumie Odpustowej o godz. 11.00. Jak pogoda pozwoli będzie procesja eucharystyczna. Prosimy: OSP z Gnojnika, Służbę Liturgiczną, DSM, noszących sztandary, chorągwie i feretrony. Kazania na wszystkich Mszach Św. będzie głosił ks. Krzysztof Klimczak, proboszcz z Gosprzydowej. Będzie też przewodniczył Sumie Odpustowej. Na wtorek wywieśmy w naszych domach flagi biało - czerwone. W związku z potrzebą renowacji naszego zabytkowego kościoła św. Marcina, zostało założone subkonto przy parafialnym na zbieranie funduszy na ten cel. Nr konta jest na stronie internetowej naszej parafii. Pierwsze fundusze na ten cel będą przekazane z rogali świętomarcińskich oraz ze składki w ten Odpust dnia 11 listopada. Liczymy na życzliwe wsparcie tej inicjatywy.

5. W I czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Od godz. 16.30 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

6. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeń. wieczornym na plebanii. Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. proszę na krótkie spotkanie w zakrystii dzisiaj po każdej Mszy Św. do południa.

7. W niedzielę po Odpuście będzie można uczcić relikwie Patrona naszej parafii, św. Marcina - po każdej Mszy Św. będzie można podejść do ucałowania. Za tydzień w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy także o zaległe na ten rok ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

8. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, m.in. o zabijanych naszych braciach w wierze, którzy nawet pod groźbą śmierci nie wyrzekają się Chrystusa oraz o rosnącym w Polsce kulcie św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Jest nowy "Rycerz Niepokalanej", "Nasza Arka" o bł. Karolinie i inne ... Są też kalendarze ścienne ze św. O. Pio i św. Janem Pawłem II.

9. Za tydzien wybory samorządowe. Biskupi Polscy przypominają, że bardzo ważnym obowiązkiem każdego obywatela jest brać udział w wyborach i nic, poza chorobą, nie może usprawiedliwić przeciwnej decyzji. Mam nadzieję, że wykażemy się rozsądkiem i pokażemy naszą solidarność i nasz lokalny patriotyzm.

10. Polecamy książkę Andrzeja Kaputa, organisty z Dębicy, pt. " Na Granicy - myśli, słowa - moje małe przemyślenia" - która w sposób poetycki ujmuje pięknie i prosto sprawy codziennego życia, naszą wiarę, miłość do Boga i człowieka. To dobra lektura na długie jesienno - zimowe wieczory lub też jako prezent ... W twardej okładce po 20 zł, w miękkiej po 10 zł. Zachęcamy do zainteresowania i nabycia - są i przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

11. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarową do sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie na 100 rocznicę jej męczeńskiej śmierci, a zarazem dzień Odpustu, czyli 18 listopada /wtorek/. Wyjazd o godz. 13.30, Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny o godz. 15.00 w Wał Rudzie /nie jest trudna, idzie się po równym terenie, dróżkami przez łąki i las/, a przed godz. 18.00 Msza Św. w kościele parafialnym w Zabawie i potem powrót. Koszt 15 zł dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży szkolnej - 10 zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy gorąco do skorzystania z tej okazji, aby wziąć udział w pielgrzymce [w październiku było 10 autokarów ze Śląska, kilka z Łodzi i z innych odległych stron] - a my mamy tak blisko, tylko trochę więcej chęci i dobrej woli ...

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z Ks. Piotrem zapraszają wszystkich mieszkańców razem ze znajomymi na kolejną Zabawę Katarzynkową, która odbędzie się dn. 22 listopada od godz. 19.00 w Domu Strażaka w Gnojniku. Do tańca przygrywać będzie zaprzyjaźniony zespół "Fortis" z Gnojnika. Zapewniamy gorące dania, zimną płytę oraz wspaniałą zabawę do samego rana. Całkowity dochód z zabawy przeznaczony zostanie na utrzymanie Domu Młodzieży "Betania". Serdecznie zapraszamy !

13. Organizowany jest Bal Charytatywny /Sylwester w Domu Strażaka w Gnojniku/ na rzecz chorego dziecka, dwu i pół letniego Tymoteuszka, naszego parafianina. Bilety wstępu w cenie 100 zł od osoby bedą do nabycia w sklepie "Malinka" w centrum Gnojnika. Serdecznie zapraszają organizatorzy Balu.

14. Chcemy przy tej okazji też poinformować, że w ostatnią sobotę karnawału, tj. 14 lutego 2015 roku, będzie Zabawa Walentynkowa w Domu Strażaka w Gnojniku, z której dochód będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

++++++

    Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:
 
  11 XI   -  Róża Św. Jadwigi Śląskiej;
16 XI   -  Róża Św. Marii Magdaleny;
23 XI   -  Róża Św. Faustyny;
30 XI   -  Róża Św. Barbary;
 7 XII   -  Róża Św. Józefa;
14 XII  -  Róża Św. Bernadetty.


 

1