IV. NIEDZIELA ADWENTU - 21 GRUDNIA 2014 R.

1. Zapraszamy na Msze Św. ku czci Matki Bożej, czyli Roraty, które będą sprawowane tylko w nowej świątyni: jutro o godz. 17.00, a we wtorek i środę o godz. 7.00 .

2. Nowenna do Dzieciątka Jezus jest odprawiana dziś po Mszy Św. o godz. 9.00, a w pozostałe dni po Roratach.

3. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem w gronie najbliższych zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Rozpocznijmy ją zapaleniem świecy Caritas, odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza i wspólną modlitwą; potem łamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia, wieczerza i śpiew kolęd. Zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej pojednani w rodzinach i sąsiedztwach. Pamiętajmy o samotnych i chorych. Niech nikt podczas tego wieczoru, jak też Świąt, nie będzie zapomniany.

4. Obchód świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczyna się uroczystą Pasterką o północy. Podczas Pasterki zagra orkiestra dęta z Gnojnika. Przyjdźmy na Pasterkę jak najliczniej.

5. W czwartek - w uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele [7.00 - w kościele św. Marcina; 9.00, 11.00 i 16.00 - nowa świątynia].

6. W piątek - w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. będą tylko do południa. Na Mszach Św. będzie poświęcenie owsa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Ofiary na tacę podczas Świąt będą przeznaczone: * na Pasterce - na Fundusz Obrony Życia; * w uroczystość Bożego Narodzenia - na renowację kościoła św. Marcina; * w święto św. Szczepana - na Uniwersyt. Papieski J.P.II w Krakowie i Tarnowie.

8. Podczas Świąt i w Nowy Rok można wyjść na chór, ze względu na dużą ilość wiernych uczestniczących w Mszach Św. Komunia Św. będzie podawana przy ołtarzu na klęcząco, a w kaplicy i pod chórem na stojąco.

9. W Święta Bożego Narodzenia kończy się Duchowa Adopcja dziecka poczętego, z tą wielką radością, że tyle dzieci urodzi się, bo zostały uratowane przed zabiciem w łonie matek. Jeśli ktoś niekiedy zaniedbywał modlitwę Duchowej Adopcji niech przedłuży jej odmawianie o kilka czy kilkanaście dni.

10. W sobotę wypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Można wtedy przynieść wino, które poświęca się po Mszy Św. o godz. 7.00.

11. W niedzielę, 28 grudnia przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy Jubilatów, którzy w tym roku obchodzili Złoty lub Srebrny Jubileusz zawarcia małżeństwa.

12. Świece Caritas w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" są jeszcze do nabycia przy wyjściu z kościoła. Ofiara przynajmniej 5 zł. W zakrystii można w dalszym ciągu nabywać opłatki wigilijne, za dobrowolne ofiary, dziękując za całoroczną pracę p. Kościelnego.

13. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W świąteczno - noworocznym podwójnym numerze "Gościa Niedz." w cenie 7 zł jest m.in. modlitwa przy wigilijnym stole ze śpiewnikiem kolęd i wiele pięknych myśli o Bożym Narodzeniu. W "Małym Gościu" jest gesie pióro - takim właśnie św. Teresa z Avila pisała księgę swojego życia. Są inne czasopisma, a wśród nich świąteczno - noworoczny numer "WPiSu". Są jeszcze ostatnie kalendarze ścienne ze św. O. Pio i św. Janem Pawłem II. Polecamy też ciekawą, poetycką książkę Organisty z parafii św. Jadwigi w Dębicy.

14. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć za drobną ofiarę na cele charytatywne malutką wiązkę sianka, co prawda nie z Betlejem tylko z Gnojnika, ale kładziemy je na wigilijny stół na pamiątkę betlejemskiego żłóbka.

15. W niedzielę, 28 grudnia, we Lwowie będzie sprawowana Msza Św. przez Księdza Dziekana Michaiła za Darczyńców na Ukrainę: Krzysztofa Wójsa z rodziną i Pracowników sklepu "Groszek", Ryszarda Machała z rodziną i Jana Wolaka z rodziną.