TERMINY UDZIELANIA SAKRAMENTU CHRZTU ŚWIĘTEGO

SAKRAMENT CHRZTU ŚW. MOŻE BYĆ UDZIELANY W NASZEJ PARAFII


1/ Podczas Mszy św. niedzielnych w następujących terminach :
  • 12 lipca 2015 roku godz. 11.00;
  • 2 sierpnia 2015 roku godz. 11.00; 
  • 18 października 2015 roku godz. 11.00;
  • 26 grudnia 2015 roku godz. 11.00;
2/ W innym terminie sakrament może być udzielany poza Mszą święta, po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem lub księdzem wikariuszem.

3/ Chrzest prosimy zgłaszać w zakrystii nowego kościoła po Mszy Św. niedzielnej lub w dni powszednie - przynajmniej 2 - 3 tygodnie wcześniej przed planowanym terminem Chrztu.

4/ Dokumenty wymagane do udzielenia sakramentu to:
  • akt urodzenia dziecka;
  • akt ślubu rodziców;
  • adresy rodziców chrzestnych.
5/ Rodzice chrzestni otrzymują kartki na spowiedź św. przed chrztem dziecka, a na obrzęd chrztu św. przynoszą też świadectwa z parafii swego zamieszkania, że mogą pełnić obowiązki chrzestnego (dotyczy rodziców chrzestnych są spoza parafii Gnojnik).

***

Chociaż są trudności, wynikające z różnych przyczyn, w zaplanowaniu Chrztu św. na niedzielę, to jednak starajmy się, jeśli jest to możliwe, z właściwym wyprzedzeniem, aby sakrament Chrztu św. udzielany był podczas Mszy świętej, w której uczestniczyć moze cała wspólnota parafialna, a nie tylko najbliższa rodzina.

1