III NIEDZIELA ZWYKŁA 24 STYCZNIA 2021 R.

1. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki” i „bliskie jest królestwo Boże”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Prośmy Ducha Świętego, aby słowo Boga przemieniało nas i przyniosło błogosławiony owoc …

2. Dzisiaj w całej Polsce jest Dzień Solidarności z Chorwacją. Po każdej Mszy Św. przy kościele jest zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi …

3. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek, środę i piątek. Najpierw odmawiamy różaniec, a potem modlitwa w ciszy.

4. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, to zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w Jego modlitwie i konaniu w Ogrójcu.

5. Spotkanie dla chłopców, kandydatów na ministrantów, będzie we wtorek o godz. 16.00.

6. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii. Teraz, w tym czasie, nie ma żadnej kolejki.

7. „Spacer miłosierdzia” we wtorki wieczorem według zgłoszeń do ks. Marka.

8. Aby umożliwić łatwiejszy udział we Mszy Św. w ciągu tygodnia, we wtorki i czwartki będą sprawowane Msze Św. rano o godz. 6.30 i wieczorem, w tym tygodniu jeszcze godz. 17.30, a od początku lutego o godz. 18.00 …

9. W środę przypada Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a w niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd.

10. Pandemia koronawirusa na nowo przypomniała nam, że jesteśmy śmiertelni i śmierć może przyjść znacznie wcześniej, niż byśmy tego oczekiwali. Potrzebujemy kogoś, kto pomoże nam ten lęk zamienić w nawrócenie i bycie przygotowanym na spotkanie z Bogiem. W ramach pięknej polskiej tradycji związanej ze świętem Matki Bożej Gromnicznej radio diecezjalne RDN podjęło inicjatywę przypomnienia roli, jaką w naszej pobożności odgrywa gromnica i wyjaśnienia wizerunku Matki Bożej z wilkami umieszczonego na gromnicy. Dodatkowo gromnicę zdobi wizerunek Św. Józefa, patrona umierających, któremu papież Franciszek dedykował obecny rok. Takie gromnice wraz z folderem w cenie 18 zł są rozprowadzane dziś przy kościele, a w ciągu tygodnia w zakrystii. Zachęcamy do ich nabycia …

11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazanego 1 % podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzoną przez naszą diecezjalną Caritas. Zachęcamy do wpisania celu szczegółowego, czyli imienia i nazwiska osoby , której chcemy pomóc. Proponujemy Paulinę Zając i ewentualnie Radka Kępę, który teraz mieszka już w Lewniowej.

12. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki, także dla dzieci „Mały Rycerzyk Niepokalanej” oraz „Promyczek Dobra” i „Moje Pismo Tęcza” - z ciekawymi dodatkami. Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.

1