IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31 STYCZNIA 2021 R.

1. Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie, kim On jest – „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę „z mocą”, jesteśmy pewni że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantują zbawienie …

2. Jutro rozpoczyna się luty; to miesiąc poświęcony modlitwom za konających.

3. Od wtorku Msze Św. wieczorne w dni powszednie będą o godz. 18.00.

4. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. z poświęceniem gromnic będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 oraz 16.00 i 18.00. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę jest na zakony klauzurowe w diecezji.

5. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek, środę i piątek. Najpierw odmawiamy różaniec, a potem modlitwa w ciszy.

6. W związku z Rokiem Św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w pierwsze środy miesiąca będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Józefa 15 minut przed Mszą Św. wieczorną. Możemy zyskiwać odpusty, odmawiając niektóre modlitwy do Św. Józefa, a także w każdą środę miesiąca i 19 dnia każdego miesiąca, spełniając przy tym zwykłe warunki [Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca św. i wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego].

7. W środę po Mszy Św. wieczornej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja

8. W I czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, a od godz. 17.15 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec” , do prowadzenia którego prosimy Gr. I – Św. Kaspra del Bufalo, zelator – p. Józef Kałuża; potem modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, to zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w Jego modlitwie i konaniu w Ogrójcu.

9. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca. P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; modlitwą i ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy. Przed Mszą Św. wieczorną będzie wspólna modlitwa za uzależnionych od alkoholu i innych nałogów oraz o trzeźwość w naszych rodzinach i Ojczyźnie.

10. W sobotę rozpoczynamy Nowennę I sobót miesiąca, nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP. Matka Boża prosi o pięć pierwszych sobót miesiąca pod rząd i wyznacza warunki ich odprawienia, czyli cząstka różańca, 15 minut rozważania o tajemnicach różańcowych i Komunia Św. A wszystko to w duchu wynagrodzenia Jej Niepokalanemu Sercu. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00. Do prowadzenia różańca prosimy XVII i XVIII Róże Matek /rozważania i modlitwy są w zakrystii/.

11. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty, będzie:
• dla dzieci – środa od godz. 17.00;
• dla młodzieży – czwartek od godz. 17.00;
• dla dorosłych – piątek od godz. 16.30.

12. Serdeczne Bóg zapłać składamy: Ani Zając i młodzieży z KSM-u za urządzenie szopki bożonarodzeniowej w kościele; p. Pawłowi Kopeć za przywiezienie choinek; p. Krystynie Sikora za ich przystrojenie i p. Halinie i Ani za wystrój przy głównym ołtarzu. Dziękujemy kilku lektorom i ministrantom wraz z ks. Markiem za odśnieżanie przez ostatnie dwie soboty placu przy kościele, chodnika w kierunku drogi na Niziny i małego parkingu przed plebanią.

13. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii. Teraz, w tym czasie, nie ma żadnej kolejki.

14. „Spacer miłosierdzia” we wtorki wieczorem według zgłoszeń do ks. Marka.

15. Po Mszy Św. przy kościele można nabywać jeszcze gromnice wraz z folderem w cenie 18 zł; są też osłonki na wosk.

16. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki, także dla dzieci „Mały Rycerzyk Niepokalanej” oraz „Promyczek Dobra”, „Moje Pismo Tęcza” i „Mały Gość Niedzielny” - z ciekawymi dodatkami. Jest nowy „WPiS” i „Wzrastanie”. Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Na stoliczku przy ostatnich ławkach pod chórem są do zabrania bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”.

1