VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 LUTEGO 2021 R.

1. Zarówno zdrowie ducha, jak i jego choroby przechodzą z człowieka na człowieka drogą naśladowania. Ludzie wrażliwi na piękno i dobro naśladują dobrych i nieustannie troszczą się, aby być odpornymi na oddziaływanie ludzi grzesznych. Ludzie mało wrażliwi na dobro i piękno życia trzymają z tymi, którzy krzywdzą innych i samych siebie, żyjąc tak, jakby Boga nie było. Tak już jest na tym świecie, że jedni szukają wartości mądrych i pięknych, a inni grzechu i głupoty. Musimy być wrażliwi na trąd dzisiejszego świata; musimy być wrażliwi na dobro, ale jeszcze bardziej na zło, które paraliżuje nasze serca, rodziny i społeczeństwa, w których żyjemy …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

3. Dziś, jutro i pojutrze przeżywamy w naszej parafii Nabożeństwo 40 – godzinne. Dzisiaj po każdej Mszy Św. jest chwila Adoracji Najśw. Sakramentu oraz od godz. 15.00 do 16.00. Program na jutro i wtorek jest następujący … /patrz/ >>>

4. W środę – Popielec; rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej. Msze Św. z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00 i 9.00 oraz 16.00 i 18.00. Składka na tacę jest na cele charytatywne. W Popielec obowiązuje post ścisły dla osób między 18 a 60 rokiem życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla osób od 14 lat do końca życia.

5. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w tym tygodniu jest tylko w środę. /Najpierw różaniec, potem modlitwa w ciszy/.

6. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będziemy modlić się za wstawiennictwem Św. O. Pio oraz odmówimy Koronkę do Krwawych Łez Matki Bożej; zapraszamy do wspólnej modlitwy. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy. W Wlk. Poście tym bardziej zapraszamy na Godzinę Świętą, aby być z Jezusem w tej bolesnej godzinie Ogrójca, kiedy się modli, cierpi, odczuwa trwogę i osamotnienie, aż krwawy pot wylewa – a to wszystko z wielkiej miłości do każdego z nas …

7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: • Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 17.30 i potem Eucharystia; także o godz. 20.00 – prowadzona przez młodzież; z obrzędem Komunii Św.; • Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.15 i potem Msza Św. Pamiętajmy o ograniczeniach, co do ilości osób obecnych w kościele. Zwłaszcza, jeśli chodzi o Gorzkie Żale, jeśli z domu jest chętnych więcej osób: część niech przyjdzie w jedną niedzielę, a inni w następną niedzielę …

8. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, zaś od Popielca są Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

9. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii …

10. „Spacer miłosierdzia” we wtorki wieczorem według zgłoszeń do ks. Marka.

11. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

12. W piątek przypada Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób skrzywdzonych. W naszej parafii będziemy modlić się w tej intencji: o godz.17.10 – Koronką do 7 Boleści NMP; o godz. 17.30 – na Drodze Krzyżowej.

13. Zachęcamy do włączenia się w dzieło wielkopostne organizowane przez ks. Dominika Chmielewskiego z błogosławieństwem biskupów pn. „Pokuta Rodzin Niniwa 2021”, które trwa od Środy Popielcowej do Wlk. Soboty. Informacja jest na stronie internetowej: pokuta rodzin niniwa 2021. W naszej parafii niektóre osoby podejmują w wybranym dniu tygodnia post o chlebie i wodzie, cząstkę różańca i koronkę do miłosierdzia Bożego w intencji uzdrowienia relacji w rodzinach naszej parafii. Chętni mogą do nich dołączyć w dowolnym dniu tygodnia przez cały okres Wlk. Postu.

14. Dzisiaj po każdej Mszy Św. jest przy kościele zbiórka ofiar do puszek na operację przeszczepu wątroby chorego Marcelka Kubali z Jadownik. Operacja jest możliwa w Chicago, jej koszt to prawie 8 mln zł. Zbierają nasi parafianie mając podpisane puszki … W niedzielę – 21 lutego, nasze parafianki organizują na pomoc dla Marcelka kiermasz przy kościele z domowymi ciastami, wyrobami wędliniarskimi, wiejskim chlebem i upominkami. Ciasto można zawieźć w sobotę do Betanii.

15. W trzecią niedzielę lutego prosimy o ofiary do kopert na renowację kościoła św. Marcina, a także na sprzątanie kościoła i cmentarza /po 50 zł/. Prosimy pisać adres i który rejon parafii. Dobremu Bogu polecamy wszystkich Ofiarodawców, a także prosimy o codzienną opiekę Maryi, Bożej i naszej najlepszej Matki oraz Św. Marcina.

16. Poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci I – komunijnych będzie w I Niedzielę Wlk. Postu: dla kl. III a – o godz. 10.30; dla kl. III b – o godz. 12.00.

17. W kinie „Planeta” w Brzesku jest grany piękny film pt. „Czyściec” jeszcze dziś i do czwartku o godz. 18.00; warto zobaczyć.

18. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki, także dla dzieci: „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”, „Mały Gość Niedzielny” - z ciekawymi dodatkami. Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Na stoliczku przy ostatnich ławkach pod chórem przy folderach Caritasu są jeszcze praktyczne modlitewniki pt. „Jak wytrwać w chorobie” /po 5 zł/ i książeczki pt. „Skazany na śmierć”, w którym są drogi krzyżowe, gorzkie żale i pieśni wielkopostne z kolorowymi ilustracjami ukazującymi różne momenty męki Jezusa /5 zł/ …

1