V NIEDZIELA ZWYKŁA 07 LUTEGO 2021 R.

1. Człowiek jest tajemnicą. Trudno poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca. Siebie i innych powinniśmy zawsze odkrywać w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa, też stawiali sobie pytania. Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli w stanie wszystkiego pojąć. My też często zachowujemy się tak samo jak ci, którzy żyli w Jego czasach. Niech Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznania Zbawiciela; niech przymnoży nam wiary, nadziei i miłości w kroczeniu za Panem …

2. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek i środę. Najpierw odmawiamy różaniec, a potem modlitwa w ciszy.

3. W czwartek – we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będziemy modlić się za wstawiennictwem NMP z Lourdes i Św. Jana Pawła II za chorych i cierpiących z naszych rodzin oraz odmówimy Koronkę do Krwawych Łez Matki Bożej; zapraszamy do wspólnej modlitwy. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, to zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w Jego modlitwie i konaniu w Ogrójcu.

4. W piątek – po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Zachęcamy do ofiarowania chwili czasu na modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym, by zaczerpnąć Bożych łask, jakich potrzebujemy na co dzień. Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /na wprost ołtarza Bożego Miłosierdzia/, a w ciągu tygodnia będzie pod chórem.

5. W piątek zapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju. Od godz. 17.00 będą odmawiane dwie części różańca św., Msza Św. o godz. 18.00 i ok. godz. 19.00 będzie godzinna Adoracja Najśw. Sakr. prowadzona przez ks. Marka z zespołem muzycznym.

6. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii …

7. „Spacer miłosierdzia” we wtorki wieczorem według zgłoszeń do ks. Marka.

8. Katecheza dzieci I – komunijnych wraz z ich rodzicami będzie we wtorek w kościele: dla kl. III a – o godz. 16.00; dla kl. III b – o godz. 16.45.

9. Spotkanie dla aspirantów będzie w środę o godz. 16.30.

10. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne. Po każdej Mszy Św. zatrzymamy się na chwilę Adoracji Najśw. Sakramentu oraz zapraszamy też na godz. 15.00, kiedy odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, cząstkę Różańca i odśpiewamy Nieszpory Eucharystyczne i ok. godz. 16.00 będzie Msza Św. O prowadzenie różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej.

11. W drugą niedzielę miesiąca będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00. Również w niedzielę, 14 lutego, po każdej Mszy Św. będzie przy kościele zbiórka ofiar do puszek na operację przeszczepu wątroby chorego Marcelka Kubali z Jadownik. Operacja jest możliwa w Chicago i kosztuje prawie 8 mln zł. Będą zbierać nasi parafianie mając podpisane puszki … W niedzielę – 21 lutego, nasze parafianki organizują na pomoc dla Marcelka kiermasz przy kościele z domowymi ciastami i upominkami. W ramach pomocy dla chorego Marcelka w kościele Św. Jakuba Ap. w Brzesku w sobotę, 13 lutego, o godz. 18.30 będzie koncert charytatywny. Będzie on dostępny dla widzów online; link będzie na profilu facebook Fundacji Instytut Państwa i Prawa oraz pani Marszałek Marty Malec – Lech.

12. Ponawiamy prośbę Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1 % podatku na cele realizowane przez Caritas naszej diecezji. Możemy wpisać cel szczegółowy, podając imię i nazwisko chorej osoby; zachęcamy, aby była to nasza parafianka Paulina Zając ze Starej Wsi. Na stoliczku przy ostatnich ławkach pod chórem są foldery Caritasu; zachęcamy, by zabrać jeden na dom, aby wiedzieć, ile dobrego przez cały rok dzieje się dzięki naszym ofiarom, które ma do dyspozycji Caritas …

13. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki, także dla dzieci nowe: „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”, „Mały Gość Niedzielny” - z ciekawymi dodatkami. Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Na stoliczku przy ostatnich ławkach pod chórem przy folderach Caritasu są piękne i praktyczne modlitewniki pt. „Jak wytrwać w chorobie” /po 5 zł/ …1