III NIEDZIELA WLK POSTU 07 MARCA 2021 R.

1. Dziś jest czas, by obudzić swoją wiarę … W Wielkim Poście mamy przyjrzeć się naszemu życiu. To także czas, aby zadać sobie pytania. Czy Bóg jest dla mnie najważniejszy? Czy moja wiara i krzyż Chrystusa są dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję Dekalog – jako pomoc w drodze do nieba, czy jako ciężar nie do uniesienia ? …

2. Zapraszamy na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek i środę. /Najpierw różaniec, potem modlitwa w ciszy/.

3. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy. Zapraszamy na Godzinę Świętą, aby być z Jezusem w bolesnej godzinie Ogrójca; na początek jest śpiewana jedna ze staropolskich pieśni pasyjnych.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa – w piątek – dla dzieci – o godz. 15.30 z Komunią Św.; o godz. 17.30 i potem Eucharystia; także o godz. 20.00 – prowadzona przez młodzież, też z Komunią Św.; Drogę Krzyżową o godz. 17.30 poprowadzi Ks. Zbigniew Guzy, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie;
• Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.15 i potem Msza Św. Od godz. 16.00 w niedzielę zachęcamy do wspólnego odmawiana Koronki do Miłosierdzia Bożego jako zadośćuczynienie za grzechy Narodu Polskiego.

5. W sobotę od godz. 9.00, od kościoła matki Bożej Fatimskiej, będzie wyjazd z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłych latach życia, jako przygotowanie do Wielkanocy. Prosimy te osoby zgłaszać w zakrystii i w sobotę podwieźć nas do nich …

6. Natomiast w sobotę Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi Ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po Mszy Św., ok. godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne młodzież naszej parafii, począwszy od klas VII, obydwa roczniki przygotowujące się do Bierzmowania, czyli klasy VIII i pierwsze szkół zawodowych i średnich, a także pozostałą młodzież uczącą się, studiującą, pracującą i nie pracującą … W niedzielę – 14 marca, program Rekolekcji jest taki sam jak dotychczas odprawiamy w niedziele.

7. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii …

8. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

9. Za tydzień przy naszym kościele będzie świąteczny kiermasz dla chorego Marcelka Kubali z Jadownik, który przebywa już w Chicago, a potrzeba dozbierać jeszcze wiele środków na wyrównanie kosztów jego operacji przeszczepu wątroby. Dziś natomiast przy Hotelu „Kasztel” w godz. 13.00 – 17.00 jest też kiermasz dla Marcelka, na którym jest wystawa samochodów klasycznych, możliwość przejazdu, niespodzianki i szlacheckie przysmaki.

10. Jeszcze dziś i do czwartku włącznie, w kinie „Planeta” w Brzesku, o godz. 18.30 jest grany polski film pt. „ Efekt motylka”, który przedstawia heroiczną walkę o zdrowie i życie 7-letniej Zuzi.

11. Przypominamy o apelu Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1% podatku na cele charytatywne, które w ciągu całego roku realizuje Caritas.

12. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; nowe miesięczniki, także dla dzieci z ciekawymi dodatkami … Przy kościele są rozprowadzane w ramach wielkanocnej akcji Caritasu baranki wielkanocne: już tylko małe – ofiara przynajmniej 6 zł; paschaliki: małe – przynajmniej 6 zł; duże – przynajmniej 12 zł. Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Przy kościele można już nabyć palmy wielkanocne, ręcznie wykonane, ofiara 15 zł.

1