V NIEDZIELA WIELKANOCNA 09 MAJA 2021 R.

1. „W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa św. Jana, które słyszymy w drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. Wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 6.30 i 8.30.

3. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii Św., do której przystąpi 45 dzieci na Mszy Św. o godz. 10.00 i 12.00. W „Białym Tygodniu” dzieci pierwszokomunijne będą chodzić na zmianę: kl. IIIa we wtorek, czwartek, sobotę i w Odpust na godz. 10.30; kl. IIIb w środę, piątek i w Odpust na godz. 12.00.

4. Jutro uroczystość Bierzmowania, którego będzie udzielał Ks. Biskup Andrzej Jeż na Mszy Św. o godz. 15.00 i 17.00. Nabożeństwo majowe jutro będzie o godz. 16.40.

5. W niedziele nabożeństwa majowe są o godz. 16.40, a w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy …

6. Zapraszamy też na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w tym tygodniu tylko w poniedziałek/Najpierw różaniec, po którym udzielamy Komunię Św., potem modlitwa w ciszy/.

7. Kwartalne dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. Dni Krzyżowe są jutro, we wtorek i środę. Procesje błagalne o urodzaje będą we wtorek i środę po Mszy Św. i nabożeństwie majowym. We wtorek do krzyża na cmentarzu, a w środę do krzyża przy domu rodziny Marcinków.

8. Od czwartku do soboty będziemy przeżywać Fatimskie Dni Maryjne jako przygotowanie duchowe do Odpustu ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Program /podany na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń/ jest następujący: >>>>> (czytaj)

9. W czwartek Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Do prowadzenia różańca prosimy Róże Ojców i też do niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca; przy drugim i czwartym – kobiety; przy trzecim – młodzież. Rozważania tajemnic różańcowych są w zakrystii. Przyjdźmy jak najliczniej ze świecami …

10. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

11. Od wczoraj, tj. 8 maja (sobota) na zewnątrz kościoła nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa.

12. Na procesję eucharystyczną w Odpust prosimy przygotować feretrony i chorągwie. Prosimy OSP, przynajmniej do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów …

13. Trzecia niedziela maja przypada w Odpust Fatimski. Prosimy o ofiary na kościół w kopertach imiennych, a także ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. Składka na tacę będzie na potrzeby parafialne.

14. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

15. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki, także dla dzieci … W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec”. Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.

16. Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:
 
16 V  - Róża Św. Agaty;
23 V  - Róża Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
30 V  - Róża Bł. Karoliny;
 3 VI - Róża Św. Józefa;
 6 VI – Róża Św. Kingi;
13 VI – Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej.
 
 
1