V NIEDZIELA WIELKANOCNA 02 MAJA 2021 R.

1. Gromadzimy się na Świętej Uczcie, by świętować Dzień Pański. „Bóg jest większy niż nasze serca” – słyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Niech ta świadomość pomaga nam coraz bardziej otwierać się na działanie łaski Bożej w naszych sercach, a do tego potrzebujemy stanąć przed Bogiem w szczerości serca …

2. Jutro – 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 17.00. Składka na tacę jest na utrzymanie parafii. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag biało - czerwonych przy naszych domach.

3. Rozpoczęły się nabożeństwa majowe, w czasie których wychwalamy Matkę Bożą, którą Pan Jezus dał nam z krzyża za naszą Matkę. Prośmy o ustanie epidemii; o dobre przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Św. oraz młodzieży do Bierzmowania; polecajmy maturzystów, którzy 4 maja rozpoczynają egzaminy oraz uczniów klas VIII; módlmy się za chorych i cierpiących i we wszystkich naszych intencjach. Niech Maryja wyprosi nam także większe umiłowanie Eucharystii oraz to pragnienie, aby Ona sama była bardziej znana i kochana. W niedziele i święta nabożeństwa są o godz. 16.40, a w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy …

4. Zapraszamy też na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu w środę i piątek /Najpierw różaniec, po którym udzielamy Komunię Św., potem modlitwa w ciszy/.

5. W I środę – o godz. 17.45 nabożeństwo ku czci Św. Józefa.

6. W I czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.15 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. IV – Św. Franciszka Ksawerego, zelator – p. Władysława Bugajska; oraz modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, też z naszej parafii i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”.

7. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa do naszej obecności przy Nim w Jego trwodze konania w Ogrojcu.

8. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00 wraz z nabożeństwem majowym; ofiary na tacę jako pomoc dla tarnowskich misjonarzy; po nabożeństwie zmiana tajemnic różańca dla róż dzieci i młodzieży.

9. Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas trzecich będzie w niedzielę – 9 maja; dla kl. IIIa – na Mszy Św. o godz. 10.00; dla kl. IIIb – na Mszy Św. o godz. 12.00. Ze względu na limity osób w kościołach nawet nie wszyscy goście uroczystości mogą być wewnątrz kościoła, więc tym bardziej inne osoby niech pozostaną na zewnątrz kościoła. Wcześniejsze Msze Św. będą o godz. 6.30 i 8.30; popołudniu bez zmian – 17.00. Próby przed uroczystością I Komunii Św. będą: dla kl. IIIa we wtorek o godz. 16.45 i w środę o godz. 16.00; dla kl. IIIb we wtorek o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 16.00. I Spowiedź Św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będzie w sobotę – 8 maja, o godz. 9.00

10. Ponadto Ks. Bp Andrzej Jeż udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w poniedziałek – 10 maja. Dla kl. VIII – na Mszy Św. o godz. 15.00; dla klas pierwszych szkół średnich i zawodowych – na Mszy Św. o godz. 17.00. Dlatego jeden i drugi rocznik młodzieży zapraszamy na Triduum przed Bierzmowaniem w czwartek, piątek i sobotę na godz. 18.00. We wtorek po nabożeństwie wieczornym będzie spotkanie dla rodziców młodzieży, która ma być bierzmowana dn. 10 maja.

11. Spowiedź św. na I piątek miesiąca oraz z okazji I Komunii Św. i Bierzmowania, będzie:
• Dla dzieci – środa od godz. 17.00;
• Dla młodzieży – czwartek od godz. 17.00;
• Dla dorosłych – w piątek od godz. 16.30.

12. W sobotę – uroczystość Św. Stanisława ze Szczepanowa, bpa i męcz., głównego Patrona naszej diecezji.

13. Dziś i w ciągu tygodnia zabierzmy palmy wielkanocne z kościoła do domu.

14. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 6.30 i 8.30 …

15. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

16. Dzisiaj po każdej Mszy Św. nasze Parafianki zbierają ofiary do puszek na kosztowną operację, jaka zaraz po urodzeniu czeka Tymka Węgrzyna z Uszwi. Prosimy o życzliwe wsparcie …

17. Jeszcze w tym tygodniu czekamy na zgłoszenie się chętnej osoby do wycinki drzewek i ich zabrania na cele opałowe na działce parafialnej przy drodze na Niziny.

18. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz nowe miesięczniki, a wśród nich pt. „Tak rodzinie”; dla dzieci te, co zwykle z dodatkami oraz nowy miesięcznik pt. „Anioł Stróż” … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.
1