NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. 23 MAJA 2021 R.

1. „Gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” – powiedział Jezus do uczniów, zapowiadając zesłanie Ducha Świętego. Gromadząc się na Eucharystii zawsze dostępujemy szczególnego działania Ducha, którego owocami są: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”. Radujmy się w Duchu Świętym …

2. Jutro, w drugi dzień „zielonych świąt” przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Choć nie jest to święto obowiązkowe, to jednak zapraszamy według możliwości do udziału we Mszy Św., aby uczcić Maryję, naszą najlepszą Matkę. Składka na tacę jest na cele charytatywne.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w niedziele są o godz. 16.40/, a w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału dorosłych, młodzież i przede wszystkim dzieci …

4. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu będzie tylko w środę /po wspólnym różańcu można przyjąć Komunię Św. i potem chwila modlitwy w ciszy/.

5. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będzie nabożeństwo ku czci Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

6. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Jest to dobra chwila, aby w modlitwie osobistej powierzyć Jezusowi nasze życie. Jeśli ktoś może być na konkretnej godzinie Adoracji, to prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia/, a w tygodniu będzie pod chórem.

7. W piątek zapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju; od godz. 17.00 będą dwie części różańca, a po Mszy Św., ok. godz. 19.00 będzie godzinna Adoracja prowadzona przez ks. Marka z Zespołem Muzycznym.

8. Serdeczne Bóg zapłać za wpłaty na renowację kościoła św. Marcina czy też na potrzeby tej świątyni, które w kwietniu wyniosły:
  • na konto parafii – 5.040,00 zł;
  • na składkę do kopert – 7.100,00 zł.

9. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajśw. Na Mszy Św. o godz. 10.30 zostaną przyjęci do grona ministrantów aspiranci, którzy przygotowywali się przez kilka miesięcy do najpiękniejszej na ziemi służby przy ołtarzu.

10. Mamy kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Świętej Wody w dniach 22 – 25 lipca; wyjazd w czwartek /22 VII/ ok. godz. 21., powrót w niedzielę wieczorem; koszt ok. 400 zł, w tym oprócz dwóch noclegów w Gietrzwałdzie, są 2 śniadania, 3 obiady i 2 kolacje; przy zapisie jest wpłata 200 zł zaliczki; zachęcamy …

11. W czasie wakacji są pielgrzymki do Medjugorie w dniach: 10 – 17 lipca i 21 – 28 sierpnia; koszt 450 zł, 140 euro i 100 zł na testy; więcej informacji w zakrystii. Także ks. Marek organizuje grupę do Medjugorie na Festiwal Młodych w dn. 31 lipca do 7 sierpnia; informacje u ks. Marka.

12. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku może odbyć się procesja przez ulice i drogi naszej parafii, dlatego prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, Parafian:
  • a/ ołtarz I – przy wejściu do parku – Niziny i Domy od Uszwi;
  • b/ ołtarz II – przy skrzyżowaniu poniżej Przedszkola, a przed „Groszkiem” – Droga do Nowego Sącza;
  • c/ ołtarz III – przy głównym wejściu do kościoła Św. Marcina – Górka;
  • d/ ołtarz IV – po lewej lub prawej stronie głównego wejścia do nowego kościoła – Wójtówka.

13. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

14. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki, także dla dzieci … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.

15. Proszono nas o podanie informacji: a} Rodziny zastępcze; b} Centrum Wsparcia Kolping w Brzesku; c/ Dom O. Pio w Radawie – wzmocnienie odporności; d/ Bezpłatne badanie „TSH”.
1