NIEDZIELA TRÓJCY ŚW. 30 MAJA 2021 R.

1. „Nie otrzymaliście ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: ” – słyszymy dziś w liturgii słowa. Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego gromadzimy się na Eucharystii, aby na nowo odkrywać swoje Boże dziecięctwo …

2. Dzisiaj kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej, który trwał od Środy Popielcowej.

3. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa majowe: dziś o godz. 16.40, jutro po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. Od wtorku, 1 czerwca, zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00; w niedziele i święta o godz. 16.40, a podczas oktawy Bożego Ciała nabożeństwo będzie złączone z wieczorną procesją eucharystyczną.

5. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu będzie w poniedziałek i piątek /po wspólnym różańcu można przyjąć Komunię Św. i potem chwila modlitwy w ciszy/.

6. W czwartek – przypada uroczystość Bożego Ciała. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00, a procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy Św. o godz. 10.30. Parafian z rejonów prosimy o przygotowanie ołtarzy. Z zakrystii można pobrać aktualne hasła na ołtarze. Prosimy do udziału w procesji dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące; dzieci I-Komunijne; noszących feretrony, chorągwie, sztandary i baldachim; OSP z Gnojnika, Liturgiczną Służbę Ołtarza i DSM. Jeśli nie będzie można zachować odległości, to można założyć maseczki na usta i nos. Składka na tacę w Boże Ciało jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

7. Podczas oktawy Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne w piątek i sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

8. W I środę czerwca o godz. 17.45 będzie nabożeństwo ku czci Św. Józefa.

9. Zmiana tajemnic „czerwonego różańca” będzie dopiero w I czwartek lipca.

10. W I piątek ofiarami na tacę wesprzemy naszych tarnowskich misjonarzy.

11. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.15, do prowadzenia którego prosimy VII, VIII i IX Różę Matek /rozważania i modlitwy w zakrystii/.

12. Spowiedź św., ze względu na uroczystość Bożego Ciała, będzie w innym porządku: • dla dzieci i młodzieży – w środę od godz. 16.30; • dla dorosłych – w piątek od godz. 16.30.

13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Świętej Wody w dniach 22 – 25 lipca; wyjazd w czwartek /22 VII/ ok. godz. 21., powrót w niedzielę wieczorem; koszt ok. 400 zł, w tym oprócz dwóch noclegów w Gietrzwałdzie, są 2 śniadania, 3 obiady i 2 kolacje; przy zapisie jest wpłata 200 zł zaliczki; zachęcamy …

14. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymki do Medjugorie w dniach: 10 – 17 lipca i 21 – 28 sierpnia, a także 11 – 18 września; koszt 450 zł, 140 euro i 100 zł na testy; więcej informacji w zakrystii. Także ks. Marek organizuje grupę do Medjugorie na Festiwal Młodych w dn. 31 lipca do 7 sierpnia; informacje u ks. Marka.

15. W najbliższą niedzielę – 6 czerwca, pójdziemy z pieszą pielgrzymką do Gosprzydowej; wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 15.00 i ok. godz. 16.00 u Matki Bożej Gosprzydowskiej Msza Św. Zachęcamy do udziału także młodzież i dzieci; również młodzież do śpiewania; chętni mogą wrócić też pieszo.

16. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

17. Serdeczne Bóg zapłać jednej rodzinie z parafii za ofiarowanie złotego ornatu dla naszego kościoła. Będziemy w nim odprawiać Mszę Św. w Boże Ciało.

18. W najbliższą niedzielę po Mszach Św. do południa będą przy kościele zbierane podpisy pod obywatelskim projektem „Stop aborcji”. Co roku tysiące dzieci giną w Polsce przez aborcję chemiczną, spowodowaną środkami poronnymi, które są reklamowane przez mafie aborcyjne. Ciała ofiar trafiają do kanalizacji i na wysypiska śmieci. Bezkarność handlarzy śmiercią wynika z wadliwych zapisów w kodeksie karnym. Powstrzymanie masowych mordów na poczętych dzieciach wymaga zmian w prawie, stąd ta inicjatywa ustawodawcza „Stop aborcji”. Bliska beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, Kard. Stefana Wyszyńskiego, przypomina nam słowa zawarte w Ślubach Jasnogórskich: „Walczyć będziemy w obronie każdego dziecka i każdej kołyski, równie mężnie, jak Ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc obficie krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli zadać śmierć bezbronnym”… Do złożenia podpisu potrzebny jest numer pesel.

19. W sobotę, 5 czerwca, udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych w domach; wyjazd od kościoła Matki Bożej Fatimskiej o godz. 9.00; prosimy te osoby zgłaszać od dzisiaj w zakrystii i w sobotę podwieźć nas do nich.

20. Zwracamy się z prośbą o chętną osobę, mężczyznę lub kobietę, do podjęcia obowiązków kościelnego ze względu na problemy zdrowotne p. Romana; prosimy też o modlitwę za niego, zwłaszcza jutro przy poważnej operacji na sercu /Msza Św. o godz. 6.30/.

21. W gablocie ogłoszeń przy kościele jest plakat informujący o studiach w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Informacje też na stronie: www.swws.edu.pl

22. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki: dla dzieci nowy numer „Anioł Stróż” i dla rodzin „Tak, rodzinie”, a także inne … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Przy ostatnich ławkach pod chórem są bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”, w których jest m.in. o setnej rocznicy poświęcenia Narodu Polskiego Najśw. Sercu Jezusa; o cudzie beatyfikacyjnym o. Franciszka Jordana; o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia czy też piękne świadectwo Myrny Nazzour, współczesnej mistyczki i stygmatyczki z Syrii …

1