X NIEDZIELA ZWYKŁA 06 CZERWCA 2021 R.

1. Gromadzi nas na Eucharystii Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko Jezus, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych …

2. Trwa oktawa Bożego Ciała i codzienne procesje eucharystyczne po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00, a dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00.

3. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa są złączone z procesją eucharystyczną, dlatego dziś nie będzie nabożeństwa o godz. 16.40, a w sobotę będzie po Mszy Św. porannej.

4. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu będzie w poniedziałek i środę /po wspólnym różańcu można przyjąć Komunię Św. i potem chwila modlitwy w ciszy/.

5. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci oraz wianków będzie po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

6. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 będą procesje eucharystyczne. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 10.30 dzieci z klas czwartych będą obchodzić Rocznicę I Komunii Św. Próba przed uroczystością będzie w środę o godz. 16.30.

9. W niedzielę – 13 czerwca, będzie Nabożeństwo Fatimskie. Msza Św. zamiast o godz. 17.00 będzie o godz. 19.30 i potem różańcowa procesja fatimska ze świecami. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi przy I i V dziesiątku różańca prosimy KSM i Lektorów.

10. Już są zajęte wszystkie miejsca na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Świętej Wody w dniach 22 – 25 lipca; można wpisywać się na rezerwę, gdyby ktoś zrezygnował.

11. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na pielgrzymki do Medjugorie w dniach: 10 – 17 lipca i 21 – 28 sierpnia, a także 11 – 18 września; koszt 450 zł, 140 euro; więcej informacji w zakrystii. Ks. Marek przyjmuje zgłoszenia na pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych w dn. 31 lipca do 7 sierpnia; informacje u ks. Marka.

12. We wtorek po nabożeństwie wieczornym będzie spotkanie rodziców dzieci I – Komunijnych w sprawie pielgrzymki autokarowej w sobotę – 19 czerwca. Natomiast w środę po próbie dzieci rocznicowych będzie spotkanie rodziców w związku z pielgrzymką dn. 26 czerwca.

13. Dzisiaj pójdziemy z pieszą pielgrzymką do Gosprzydowej; wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 15.00 i o godz. 16.00 u Matki Bożej Gosprzydowskiej Msza Św. Zachęcamy do udziału także młodzież i dzieci; również młodzież do śpiewania; chętni mogą wrócić pieszo.

14. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

15. Dziś po Mszach Św. do południa są przy kościele zbierane podpisy pod obywatelskim projektem „Stop aborcji”. Co roku tysiące dzieci giną w Polsce przez aborcję chemiczną, spowodowaną środkami poronnymi, które są reklamowane przez mafie aborcyjne. Powstrzymanie masowych mordów na poczętych dzieciach wymaga zmian w prawie, stąd ta inicjatywa ustawodawcza „Stop aborcji”. Niech Jasnogórskie Śluby Narodu będą mocnym wezwaniem, aby zdecydowanie stanąć w obronie dzieci nienarodzonych, istot najbardziej niewinnych i bezbronnych. Dla człowieka wierzącego milczenie w tej sprawie jest niezrozumiałe i nie do pogodzenia z wiarą. Potrzebny numer pesel. Będzie można składać podpisy w tygodniu na stoliczku pod chórem.

16. Spotkanie Akcji K atolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

17. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego. To nie jest zadanie nas, księży, lecz parafian, dlatego stańmy na wysokości zadania.

18. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” /nie dotarła/oraz miesięczniki: dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami oraz „Rycerzyk Niepokalanej”, a także inne dla dorosłych… Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.
1