XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 SIERPNIA 2022 R.

1.      Jezus zaprasza nas dzisiaj  do właściwej oceny naszego miejsca w Kościele

i w społeczeństwie. „Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”. Budowanie tożsamości chrześcijańskiej na czymkolwiek innym niż słowo Boga prowadzi na manowce. Prośmy o dar pokory i patrzenia na życie w świetle Ewangelii …

2.     Msze Św. o godz. 6.30 od poniedziałku do środy są  odprawiane w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II.

3.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 21. 00 – 22.00będzie we wtorek– zapraszamy …

4.     W czwartek przypada rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. dla Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola będzie o godz. 8.30; zapraszamy także rodziców …

5.     W I czwartek  - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00; od godz. 17.15 będzie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. II – Św. Marii de Mattias, zelator – p. Jadwiga Lasota; będą też modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, również z naszej parafii; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”.

6.     „Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

7.     W I piątek  nabożeństwo wynagradzające ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; ofiary na tacę będą dla misjonarzy; po nabożeństwie wieczornym, w kaplicy, będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Dzieci i Młodzieży.

8.    W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00; do prowadzenia prosimy Róże Matek XV i XVI /rozważania i modlitwy są w zakrystii/.

9.     Spowiedź św.na rozpoczęcie roku szkolnego i z okazji I piątku i I soboty, będzie:

·        Dla dzieci w środę od godz. 17.00;

·        Dla Młodzieży – w czwartek od godz. 17.00;

·        Dla Dorosłych – w piątek od godz. 17.00.

10.Wyjazd do osób chorych i w podeszłych latach życia z posługą sakramentalną będzie w sobotę od godz. 9.00 od nowego kościoła; prosimy te osoby zgłaszać od dzisiaj w zakrystii i w sobotę podwieźć nas do nich.

11.  Księga Trzeźwości jest jeszcze w tym tygodniu wystawiona przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia; zachęcamy do wpisywania swojej abstynencji od alkoholu na sierpień lub inny okres czasu …

12.W dniach 9 – 11 września będzie pielgrzymka autokarowa do Barda Śląskiego, Wambierzyc i Krzeszowa i innych ciekawych miejsc Ziemi Kłodzkiej; koszt ok. 400 zł; przy zgłoszeniu w zakrystii zaliczka 200 zł; są jeszcze wolne miejsca.

13.Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Medjugorie od 16 września, są proszone

o kontakt ze względu na uzupełnienie danych potrzebnych do wyjazdu …

14.Dziś po każdej Mszy Św. można złożyć swój podpis w zakrystii pod obywatelskim projektem obrony chrześcijan przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Do podpisu są potrzebne: imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania i PESEL

15.Czasopisma katolickie: tygodniki, miesięczniki, także dla dzieci są na stoliczku pod   chórem … Szczególnie dwumiesięcznik „Miłujcie się” …

Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach i kartki z nowym kościołem na   pamiątkę Konsekracji.

Jest jeszcze Gość Extra pt. „Wielki Cud” po 12 zł.

Przy ostatnich ławkach pod chórem jest do zabrania gazeta z serii „dobre nowiny”, w której jest wiele pięknych świadectw i tematów; zachęcamy …

Pamiątki z Konsekracji naszego kościoła, a są to: kubki, medale i świece: można  podejść do zakrystii.


1