XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 04 WRZEŚNIA 2022 R.

1.      Jezus objawia nam dzisiaj swój zamysł – pragnienie, by podążać za Nim w wolności serca. Jedynie ten, kto kocha naprawdę, potrafi wybierać drogę, którą jest mądrość krzyża. Prośmy Boga, aby uwolnił nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań

i pomógł nam całkowicie przylgnąć do Ewangelii …

2.     Msze Św. o godz. 6.30 w poniedziałek i wtorek są  odprawiane w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II.

3.     Triduum Modlitw dla Matek i Niewiastprzed ich świętem Patronalnym ku czci Narodzenia NMP będzie od jutra do środy, podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą Św. o godz. 18.00 prosimy o wspólną modlitwę różańcową za matki i kobiety: poniedziałek – Róże Matek od I do VIII; wtorek – Róże Matek od IX do XVIII; środa – Rycerstwo Niepokalanej; zapraszamy do modlitwy …

4.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 21. 00 – 22.00będzie we wtorek– zapraszamy …

5.     W czwartek  -  przypada uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej diecezji. Msze Św. z poświęceniem ziarna siewnego będą sprawowane o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii, choć nie jest to święto obowiązkowe.

6.     „Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

7.      Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

8.    Pielgrzymka autokarowa do Barda Śląskiego, Wambierzyc i Krzeszowa   

ze względu na niewystarczającą ilość osób chętnych, została odwołana; osoby, które wpłaciły zaliczkę, proszę o podejście do zakrystii.

9.     W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowychdla Róż Matek

i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

10.Czasopisma katolickie: tygodniki, nowe miesięczniki, także niektóre dla dzieci są na stoliczku pod   chórem …

Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach i kartki z nowym kościołem na   pamiątkę Konsekracji.

Pamiątki z Konsekracji naszego kościoła, a są to: kubki, medale i świece: można  podejść do zakrystii.


1