XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 WRZEŚNIA 2022 R.

1.      Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na Boże miłosierdzie. „Bóg nie męczy się przebaczaniem, to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie”. Módlmy się dziś o otwartość serca na przemieniającą moc Bożej miłości …

2.     Dziś zmiana tajemnic różańcowych …

3.     Msze Św. o godz. 6.30 od poniedziałek do piątku są  odprawiane w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II.

4.     Rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw  za dzieci, młodzież i wychowawców.

5.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 20. 30 – 21.30będzie

w poniedziałek– zapraszamy …

6.     We wtorek – 13 września, będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.30, a potem fatimska procesja różańcowa;

do prowadzenia różańca i niesienia figury Pani Fatimskiej  przy pierwszym i piątym dziesiątku, prosimy I, II i III Grupę „czerwonego różańca” /rozważania w zakrystii/.

 Zapraszamy do licznego udziału i przyniesienia świec na procesję …

7.     W środę, w święto Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 17.30 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Na Mszę Św. o godz. 18.00 przynieśmy ze sobą krzyże, abyśmy uczcili Krzyż, znak naszej wiary i uwielbili Jezusa w tajemnicy Jego śmierci, która przyniosła nam zbawienie.

8.    W czwartek  -  Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 17.00 i nabożeństwo

za wstawiennictwem św. O. Pio.

9.     „Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

10. Serdeczne podziękowanie za piękne świadectwo wiary dla tych matek i niewiast, które uczestniczyły w Triduum Modlitw przed ich  świętem patronalnym ku czci narodzenia NMP. Bardzo smutne jest jednak to, że tak wielu matek i kobiet nie było, żeby się modlić za siebie nawzajem, a z pewnością mogło; najczęściej jest tak, że dopiero „jak trwoga, to do Boga” – smutne …

11.  W czwartekzaczyna się Triduum Modlitw za młodzieżprzed ich świętem patronalnym ku czci św. Stanisława Kostki. Od czwartku do soboty zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii, począwszy od kl. VII i VIII, młodzież szkół średnich, studentów, pracujących, a także tych, którzy chcą się modlić za młodzież.

12. Spotkanie dla Akcji Katolickiej  będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

W dalszym ciągu zapraszamy chłopców chętnych , aby zostać ministrantami, począwszy od klas trzecich szkoły podstawowej i starszych; spotkanie w piątek o godz. 17.00 w Sali przy zakrystii …

Wczoraj Ks. Biskup błogosławił  około 200 ceremoniarzy naszej diecezji,  pośród których jest Maksymilian Święch; gratulujemy mu tego, że został ceremoniarzem

i wspieramy go naszą modlitwą.

Serdeczne Bóg zapłać naszym strażakom, którzy dwukrotnie przyszli nam z pomocą, by wypompować i wyczyścić wodę ze studni, która jest na placu kościelnym.

13. W najbliższą niedzielę prosimy o ofiary imienne do kopert na nasze obie świątynie, a zwłaszcza na prace konserwatorskie przy kościele św. Marcina; prosimy też o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza …

Zaś przy kościele będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II

w Krakowie i Tarnowie.

14. Pielgrzymka do Medjugoriewyruszy w piątek z parkingu przy nowym kościele po Mszy Św. o godz. 10.00; pakowanie bagażów do autokaru jest od godz. 9.15; są jeszcze dodatkowe informacje, więc proszę o podejście do zakrystii lub kontakt telefoniczny.

15. Czasopisma katolickie: tygodniki, nowe miesięczniki, także  dla dzieci są na stoliczku pod   chórem …  Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach i kartki z nowym kościołem na   pamiątkę Konsekracji. Pamiątki inne z konsekracji w zakrystii …

 

1