XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 WRZEŚNIA 2022 R.

1.      Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie  jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny, a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy w stanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać …

 

2.     Dziś przy kościele jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II

w Krakowie i Tarnowie.

3.     Msze Św. o godz. 6.30 w poniedziałek i wtorek są  odprawiane w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II.

4.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 20. 30 – 21.30będzie

we wtorek – zapraszamy …

5.     W czwartek  -  Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 17.00 i nabożeństwo

za wstawiennictwem św.  Michała Arch. i Chórów Anielskich.

6.     „Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

7.     W piątek  - po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się  24 – godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.  Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy wpisać się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /na wprost ołtarza Bożego Miłosierdzia/, a w tygodniu będzie pod chórem.

8.    W piątekpodczas Adoracji zapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju; dwie części różańca będą odmawiane od godz. 18.00; Msza Św. o godz. 19.00, a po niej chwila Adoracji Najśw. Sakramentu prowadzonej przez KSM i lektorów wraz z Ks. Krzysztofem i zespołem Rachel; potem dalsza część Adoracji w ciszy do rana w sobotę.

9.     W najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić Złoty Jubileusz ślubów zakonnych naszej rodaczki, Siostry Teresy Święch, szarytki. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu za ten Jubileusz …

10.W najbliższą niedzielę będzie Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

11.  W ostatnią niedzielę września /25 września/udajemy się co roku w naszej parafialnej pielgrzymce pieszej do Groty Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej; wyjście od nowego kościoła o godz. 14.00; w Grocie będzie różaniec

o godz. 17.30 i Msza Św. o godz. 18.00; na powrót będzie zamówiony bus; zachęcamy do licznego udziału, także młodzież prosimy o pomoc w śpiewie podczas drogi …

12.W dalszym ciągu zapraszamy chłopców chętnych , aby zostać ministrantami, począwszy od klas trzecich szkoły podstawowej i starszych; spotkanie  …………………

13. Czasopisma katolickie: tygodniki, miesięczniki, także  dla dzieci są na stoliczku pod   chórem …  Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach i kartki z nowym kościołem na   pamiątkę Konsekracji. Pamiątki inne z konsekracji w zakrystii …


1