XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 WRZEŚNIA 2022 R.

1.      W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prośmy Boga, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwie zgodne z Ewangelią …

 2.     Msze Św. o godz. 6.30 od poniedziałku do piątku są  odprawiane w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II.

3.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 20. 30 – 21.30będzie

we wtorek – zapraszamy …

4.     Koronka na ulicach świata będzie w środę – 28 września o godz. 15.00.

Jak co roku zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniu dróg poniżej Publicznego Przedszkola. Będziemy prosić o dar pokoju w Ukrainie i dla świata oraz o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.

5.     W czwartek  -  Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 17.00 i nabożeństwo

za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka i Bł. Karoliny Kózka za naszą młodzież

6.     „Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

7.     W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się o godz. 17.00; do prowadzenia różańca prosimy Róże Matek XVII i XVIII /modlitwy i rozważania są w zakrystii/; w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 i potem Msza Św.

8.    Dziś na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić Złoty Jubileusz ślubów zakonnych naszej rodaczki, Siostry Teresy Święch, szarytki. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu za ten Jubileusz oraz prosimy o dalsze potrzebne łaski w codziennym wypełnianiu powołania zakonnego.

9.     Dziś udajemy się w naszej parafialnej pielgrzymce pieszej do Groty Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej; wyjście od nowego kościoła o godz. 14.00; w Grocie będzie różaniec o godz. 17.30 i Msza Św. o godz. 18.00; na powrót jest zamówiony bus; zachęcamy do licznego udziału, także młodzież prosimy o pomoc w śpiewie podczas drogi …

10. W najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 i 11.00 będzie śpiewał zespół „Promyczki” z Nowego Sącza, który w tym roku obchodzi Jubileusz 30 – lecia swego istnienia i ewangelizacji poprzez śpiew pieśni i piosenek religijnych, również przez czasopisma dla dzieci, filmy, płyty …

11.   Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św.  będzie za tydzień na Mszy Św. o godz. 11.00.

12. Od piątku do niedzieli będzie Odpust w Porąbce Uszewskiej; program jest na tablicy ogłoszeń przy kościele.

13. Czasopisma katolickie: tygodniki, miesięczniki, także  dla dzieci są na stoliczku pod   chórem …  Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach i kartki z nowym kościołem na   pamiątkę Konsekracji. Przy ostatnich ławkach pod chórem są gazety z serii „dobre nowiny”, w których m.in. o sanktuarium w Medjugorie; jest to konfesjonał świata i miejsce, gdzie zmieniają się ludzkie serca; nie licząc poprzednich lat tylko w tym roku z naszej parafii odbyło pielgrzymkę do Medjugorie kilkadziesiąt osób, wliczając w to kilkunasto – osobową grupę naszej młodzieży; zachęcamy do zabrania …

Pamiątki  z konsekracji /kubki, medale, świece/ są w zakrystii …


1