VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 LUTEGO 2023 ROKU

1.      Jezus wzywa nas dzisiaj w Ewangelii do sprawiedliwości, która sprowadza się do naszej odpowiedzi na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach. Ta sprawiedliwość to „sprawa serca” przemienionego i zaangażowanego w czynienie dobra. Wzbudźmy

w sobie szczere pragnienie podążania za słowem Jezusa, aby nasze zaangażowanie

w świecie przynosiło obfite owoce …

2.     Dziś zmiana tajemnic różańcowych …

Przy kościele dzisiaj  po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

3.     Msze Św. o godz. 6.30 w poniedziałek i wtorek będą sprawowane w kaplicy …

4.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy, będzie we wtorek w godz. 20.30 – 21.30.

5.     W czwartek  - Adoracja Najśw. Sakramentu  od godz. 17.00 i podczas niej będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio.

6.     „Godzina Święta” w czwartek  od 23.oo do północy; zapraszamy …

7.     Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

Katecheza w kościele dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Spowiedzi

i I Komunii Św. będzie wraz z ich rodzicami w piątek:

·         Dla kl. III a – godz. 16.00;

·         Dla kl. III b – godz. 16.45.

8.    Za tydzień składka na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne

w Tarnowie. Przy tej okazji, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, prosimy o imienne ofiary przynajmniej 30 zł od rodziny miesięcznie, na obie nasze świątynie, zwłaszcza na dalsze prace konserwatorskie przy kościele Św. Marcina oraz prosimy o ofiary 70 zł od rodziny na rok, na sprzątanie kościoła i cmentarza. Za tydzień zostanie przedstawione sprawozdanie finansowe za miniony rok.

9.     W najbliższą niedzielę rozpoczynamy trzydniowe Nabożeństwo 40 – Godzinne przed rozpoczęciem czasu Wielkiego Postu. W niedzielę będzie chwila Adoracji Najśw. Sakramentu po każdej Mszy Św. Program na poniedziałek i wtorek będzie podany za tydzień.

10.Za tydzień będzie też zbiórka do puszek przy kościele na pomoc dla Mateuszka Balcerowiaka, który urodził się z poważnym niedowładem rączek i czeka na kosztowną operację przeszczepu mięśni w klinice w Niemczech. Rodzice proszą serdecznie o pomoc w leczeniu dziecka. Ofiary będzie zbierać osoba z rodziny.

11.   Znany nam ks. Maksymilian, michalita, pracujący w Toruniu w Oratorium dla dzieci

i młodzieży z trudnych rodzin, prosi serdecznie o przekazanie 1,5 % podatku na pomoc toruńskiemu Oratorium. Ulotki są wystawione przy gazetach.

12.Czasopisma katolickie na stoliczku pod chórem. Tygodniki „Gość Niedzielny”

i  „Niedziela”, miesięczniki, także dla dzieci …  dwumiesięcznik „Trwajcie

w miłości”; zaś miesięcznik „Różaniec” jest w zakrystii …

Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach.

Przy filarze z przodu kościoła kalendarze ścienne …

Pamiątki  z konsekracji [kubki, świece z nadrukiem, medale pamiątkowe] – można podejść do zakrystii i także w zakrystii ciągle jest dostępny piękny Album pt. „Historia budowy kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku”; ofiara przynajmniej 70 zł, zgodnie z wolą autora, jest na potrzeby obydwu naszych kościołów.


1