VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 LUTEGO 2023 ROKU

1.      „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie”.Nasze ludzkie siły nie wystarczą, by wprowadzić w życie wymagające słowa Jezusa

z dzisiejszej Ewangelii. Prośmy, aby sam Bóg dotknął naszych serc i uzdolnił nas

do pójścia drogą doskonałości chrześcijańskiej …

 

2.     Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwo 40 – Godzinne, które ma nas duchowo wprowadzić w okres Wielkiego Postu. Dlatego dziś na zakończenie każdej Mszy Św. zatrzymujemy się na chwilę wspólnej modlitwy przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Program na jutro i wtorek /jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń/ jest następujący: /patrz/ >>>

3.     40 dniowy okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej zaczyna się

w najbliższą Środę Popielcową. Msze Św. z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00 i 9.00 oraz 16.00 i 18.00. Składka na tacę jest na cele charytatywne. Dla osób od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta, a od 14 lat do końca życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.     W czwartek  - Adoracja Najśw. Sakramentu  od godz. 17.00 i podczas niej będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

5.     „Godzina Święta” w czwartek  od 23.oo do północy; zapraszamy …

6.     Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

·         Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 17.30 i potem Msza Św.

oraz  o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież, z Komunią Św.;

·         Gorzkie Żale – niedziela o godz. 16.15.

7.     Dziś zaczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od Popielca – Kwartalne Dni

o Ducha Pokuty.

8.    W rok po agresji Rosji na Ukrainę Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się

w ogólnopolską drugą edycję Paczki dla Ukrainy. Jest przygotowana lista produktów, które powinny się zmieścić w każdej takiej paczce, aby jej waga nie przekraczała 15 kg. Nasza parafia ma przygotować pięć takich paczek. Lista produktów jest na stronie internetowej naszej parafii i kilka też na stoliczku przy ostatnich ławkach pod chórem. Nie trzeba kupować całej zawartości, chyba, że ją przygotuje jakaś grupa osób czy więcej niż jedna rodzina. Brakujące produkty dokupi Caritas naszej parafii. Produkty przynosimy do dużej Sali koło zakrystii do soboty 4 marca.

9.     W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św. będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie.

10.Natomiast dziś, osoba z rodziny Mateuszka Balcerowiaka, który urodził się

z poważnym niedowładem rączek i czeka na kosztowną operację przeszczepu mięśni

w klinice w Niemczech, zbiera przy kościele ofiary na pomoc w jego leczeniu …

11.   Od najbliższego piątku w kinie Planeta w Brzesku o godz. 18.20 będzie można zobaczyć film pt. „Opiekun”. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina, tym bardziej,

że jest to polska produkcja, w której występują znani i znakomici aktorzy. Czas Wielkiego Postu sprzyja, by z wolnego czasu korzystać w dobry sposób, a seans „Opiekun” na pewno będzie niezwykłym przeżyciem duchowym.

12.Czasopisma katolickie na stoliczku pod chórem. Tygodniki „Gość Niedzielny”

i  „Niedziela”, miesięczniki, także dla dzieci …  dwumiesięcznik „Trwajcie

w miłości” …

Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach.

Pamiątki  z konsekracji [kubki, świece z nadrukiem, medale pamiątkowe] – można podejść do zakrystii i także w zakrystii ciągle jest dostępny piękny Album pt. „Historia budowy kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku”; ofiara przynajmniej 70 zł jest na potrzeby obydwu naszych kościołów…

 

1