XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 LISTOPADA 2023 ROKU


1.   Roztropne panny z dzisiejszej Ewangelii są obrazem Kościoła, który oczekuje na przyjście Oblubieńca. Pan powróci do swojej własności,

a ci, którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę mogą z nadzieją spodziewać się  wejścia na Jego ucztę. Prośmy dziś o dar autentycznej wiary, która wyraża się w naszych czynach …

2.   Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00 …

Dziś przy kościele służba liturgiczna prowadzi zbiórkę do puszek jako pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie ogarniętym konfliktem wojennym.

3.   Msze Św. o godz. 6.30 od poniedziałku do czwartku są w kaplicy.

4.   Wypominki listopadowe są podmawiane o godz. 17.30 w środy i piątki

do końca listopada. W miarę możliwości bierzmy udział w wypominkach. 

5.   Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św.

wraz z ich rodzicami będzie w kościele we wtorek:

Kl. III a – godz. 16.30; kl. III b – godz. 17.15.

6.   Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu z Różańcem i Komunią Św. jest we wtorek w godz. 20.30 – 21.30 – zapraszamy …

7.   W czwartek  - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, podczas której nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio.

„Godzina Święta” w czwartek – od godz. 23.00 do północy …

8.   W sobotę pielgrzymka na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózka i Mszę Św. w Zabawie. Wyjazd o godz. 13.30 od nowego kościoła; koszt 35 zł, a młodzież – 20 zł; powrót jednym busem zaraz po Mszy Św., a drugi z młodzieżą ma spotkanie w Radłowie. Zapisy codziennie w zakrystii. Zachęcamy …

9.   Spotkania grup parafialnych bez zmian, czyli w środę kandydaci na ministrantów o godz. 17.00; ministranci i lektorzy po Mszy Św.;

W piątek DSM o godz. 17.00; KSM po Mszy Św.

Najbliższe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w sobotę, 18 listopada, o godz. 9.00. 

Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po Mszy Św.

10.          W niedzielę jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Caritas będzie rozprowadzał „Chlebki miłosierdzia”, ofiara 9 zł, a także od dziś i w ciągu tygodnia z przodu kościoła można zabrać tzw. „Torby Miłosierdzia”, które napełniamy produktami spożywczymi, środkami czystości i przynosimy do Sali koło zakrystii, skąd zabiorą je rodziny czy osoby ubogie wyznaczone przez Parafialny Oddz. Caritas.

11.          W trzecią niedzielę miesiąca prosimy  o imienne ofiary do kopert na obie nasze świątynie, zwłaszcza na renowację kościoła św. Marcina. Została przyznana dotacja z polskiego ładu składana za pośrednictwem Urzędu Gminy na prace konserwatorskie w kościele św. Marcina. Jeśli nowy rząd będzie ją realizował,

to będziemy mieć do wykorzystania  392 tys. zł; będzie to w drugiej połowie przyszłego roku.

12.          W niedzielę, 19 listopada, będziemy gościć w naszej parafii znanego nam ks. Maksymiliana, Michalitę, który będzie głosił do nas kazanie na każdej Mszy Św. 

i zbierze kwestę przed kościołem na przygotowanie Wigilii dla 80 dzieci i młodzieży z Oratorium w Toruniu, a także powie, co udało się zrobić przez cały rok. Otwórzmy serca na jego Ośrodek, pracę z dziećmi i młodzieżą. Już dziś składa serdeczne Bóg zapłać.

 

13.          Serdeczne Bóg zapłać składamy młodzieży z KSM-u wraz z ks. Krzysztofem i klerykami naszego Seminarium Duchownego za piękną Wieczornicę Patriotyczną przedstawioną w naszym kościele w piątek wieczorem.

Także Parafianom z rejonów: Puste, Droga do Nowego Sącza, Górka i Domy przy Centrum Kultury za ofiary zebrane na pokrycie kosztów pieczenia rogali świętomarcińskich, a także młodzieży z KSM-u za ich rozprowadzenie wczoraj.

14.          Zachęcamy do zainteresowania prasą katolicką i kalendarzami …


1