XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 LISTOPADA 2023 ROKU


1.   Przypowieść o talentach, którą słyszymy dziś w Ewangelii, odsłania przed nami hojność Boga. Ona sam obdarzył nas życiem i pragnie, abyśmy dobrze z niego korzystali. Podczas Eucharystii prośmy  o dar odwagi i mądrości, abyśmy potrafili wykorzystać wszystkie nasze talenty w służbie dla bliźnich …

2.   Msze Św. o godz. 6.30 od poniedziałku do środy są w kaplicy.

3.   Wypominki listopadowe są podmawiane o godz. 17.30 w środy i piątki

do końca listopada. W miarę możliwości bierzmy udział w wypominkach. 

4.   Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu z Różańcem i Komunią Św. jest we wtorek w godz. 20.00 – 21.00 – zapraszamy …

5.   W czwartek  - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, podczas której nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II …

„Godzina Święta” w czwartek – od godz. 23.00 do północy …

6.   Spotkania grup parafialnych: 

w piątek DSM o godz. 17.00; KSM po Mszy Św. i Uwielbieniu.

7.   Dziś, w Światowy Dzień Ubogich, z tej okazji Caritas rozprowadza „Chlebki miłosierdzia”, ofiara 9 zł. Dziś i w ciągu tygodnia z przodu kościoła można zabrać tzw. „Torby Miłosierdzia”, które napełniamy produktami spożywczymi, środkami czystości i przynosimy do Sali koło zakrystii, skąd zabiorą je rodziny czy osoby ubogie wyznaczone przez Parafialny Oddz. Caritas.

8.   W piątek - po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. To wyjątkowy czas na chwile modlitwy osobistej przed Jezusem Eucharystycznym. Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to proszę wpisać się na listę, która jest przy ostatnich ławkach pod chórem.

Podczas tej Adoracji zapraszamy naWieczór z Królową Pokoju,który rozpocznie się odmówieniem dwóch części Różańca św. od godz. 17.00;Msza Św. o godz. 18.00 i około godz. 19.00 – Uwielbienie prowadzone przez młodzież KSM-u

z ks. Krzysztofem i zespołem „Rachel”; potem Adoracja w ciszy do soboty rana. Zapraszamy …

9.   W niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej.

10.           Zachęcamy do zainteresowania prasą katolicką i kalendarzami …

 

1