NIEDZIELA - CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 27 PAŹDZIERNIKA 2023 R.


1.   W dzisiejszą uroczystość liturgia słowa stawia przed nami obraz sądu. Jezus ukazuje ostateczną perspektywę naszego życia i uświadamia nam,

że najważniejsza jest czynna miłość. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”. Podczas Eucharystii prośmy

o łaskę dostrzegania oblicza Chrystusa we wszystkich, zwłaszcza ludziach najsłabszych i zepchniętych na margines …

2.   Dziś przed Błogosławieństwem odmawiamy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi, dzięki czemu możemy zyskać odpust zupełny.

3.   Msze Św. o godz. 6.30 od poniedziałku do środy są w kaplicy.

4.   Wypominki listopadowe są podmawiane o godz. 17.30 jeszcze w środę.

5.   Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu z Różańcem i Komunią Św. jest we wtorek w godz. 20.00 – 21.00 – zapraszamy …

6.   W środę rozpoczyna się Nowenna przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej: w środę i piątek po Mszy Św. wieczornej, w czwartek na zakończenie Adoracji i w sobotę na zakończenie Nabożeństwa wynagradzającego rano.

7.   W czwartek  - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, podczas której nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich …

„Godzina Święta” w czwartek – od godz. 23.00 do północy …

8.   Spotkania grup parafialnych:  w środę kandydaci na ministrantów o godz. 17.oo; lektorzy i ministranci po Mszy Św. o godz. 18.00;

w piątek DSM o godz. 17.00; KSM po Mszy Św. wieczornej.

9.   W I piątek - nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; będziemy modlić się za misjonarzy i składka na tacę będzie dla nich wsparciem; po Mszy Św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż dzieci i młodzieży.

10.          W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie tylko rano o godz. 6.45.

11.          Spowiedź św. na I piątek i I sobotę miesiąca będzie:

·         Dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 17.00;

·         Dla dorosłych – w piątek od godz. 17.00.

12.          Pragniemy gorąco zaprosić rodziny naszej parafii do modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii. Taka modlitwa rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu /3 grudnia/ i będzie się odbywać w domach

i będzie trwać przez tydzień, od niedzieli do niedzieli. W specjalnym naczyniu, podobnym do dużego lampionu, będzie umieszczony mały kielich z pateną, które zostały podarowane kilka lat temu od pielgrzyma z parafii do Ziemi Świętej. Kielich z pateną to symbol Eucharystii i Kapłaństwa. Przez tydzień odmawiamy dowolne modlitwy, np. różaniec, koronka, litanie czy inne, według możliwości i czasu.

Te symbole Eucharystii i Kapłaństwa zabieramy po Mszy Św. o godz. 11.00 i za tydzień przynosimy, najpóźniej na godz. 11.00. Od dziś przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia do takiej modlitwy, ufając, że wiele rodzin będzie chętnych, by spełniać prośbę Jezusa z Ewangelii, abyśmy prosili Pana żniwa, by posyłał robotników na żniwo swoje – bo jest ich coraz mniej …

13.          Zachęcamy do zainteresowania prasą katolicką i kalendarzami …

Za tydzień:  na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci

z klas trzecich; będą poświęcane opłatki wigilijne, które będzie można nabywać

w zakrystii; będą rozprowadzane wigilijne świece Caritas, małe i duże …

 

1