NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. - ODPUST FATIMSKI 19 MAJA 2024 ROKU


1.    Tam, gdzie jest Chrystus, jest też Duch Święty. Paraklet przychodzi do nas w każdej Eucharystii, aby nas pocieszyć, doprowadzić do prawdy, napełnić swoimi darami; On oczyszcza nas z wszelkiego grzechu i przenika swoim światłem.

Dziś też w naszej parafii czcimy Oblubienicę Ducha Świętego – Matkę Bożą

w tajemnicy Fatimskich objawień. Zawierzmy Bogu przez Jej Niepokalane Serce swoje życie …

2.   Zapraszamy na  Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej. W dni powszednie, oprócz czwartku są po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.40.

Prosimy o wspólną modlitwę przed Mszą Św. wieczorną za naszą Ojczyznę

i o pokój na świecie: w poniedziałek – Różaniec- V Róża Matek;

wtorek – czerwony różaniec – Grupa 8 „czerwonego różańca”; w środę – różaniec – VI Róża Matek; w piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia –  9 grupa „czerwonego różańca”; w sobotę – Różaniec – VII Róża Matek; w niedzielę – Koronka do Bożego Miłosierdzia – 10 grupa „czerwonego różańca”.

3.   Jutro w II dzień Zielonych Świąt jest święto NMP Matki Kościoła; Msze Św.

są o godz. 7.00, 10.00 i 18.00; składka na tacę na cele charytatywne.

4.   Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu z różańcem i Komunią Św. będzie we wtorek w godz. 20.30 – 21.30.

5.   Msze Św. o godz. 6.30 od wtorku do czwartku są w kaplicy.

6.   W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W czwartekAdoracja Najśw. Sakramentu - od godz. 17.00 i podczas niej modlitwy do św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

„Godzina Święta” wynagradzająca w czwartek  - od godz. 23.00 do północy.

7.   W piątek - jest Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach.

W naszej parafii po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godz. Adoracja  Najśw. Sakramentu. Jeśli ktoś może być na Adoracji o konkretnej godzinie, to prosimy wpisać się na listę, która jest przy ostatnich ławkach pod chórem.

Podczas tej Adoracji zapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju, który rozpocznie się o godz. 18.00 odmówieniem dwóch części Różańca św.; Msza Św. o godz. 19.00 i około godz. 20.00 wspólne Uwielbienie prowadzone przez ks. Krzysztofa

 z młodzieżą i zespołem „Rachel”; potem Adoracja w ciszy do soboty rana.

8.   W niedzielę, 26 maja, będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej; jest to też Dzień Matki. Na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Św. dzieci z klas czwartych; próba przed tą uroczystością będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym, czyli o godz. 19,00, a okazja do spowiedzi dla dzieci i ich rodzin będzie we czwartek od godz. 17.00.

9.   W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia na  modlitwę w domach o powołania  do służby Bożej w Kościele, też z naszej parafii;modlitwa  – od niedzieli do niedzieli.

10.       W sobotę – 25 maja – wyjazd z parkingu przy nowym kościele na pielgrzymkę do Dukli, Dębowca i Tarnowca k. Jasła będzie o godz. 6.00;

na pielgrzymkę Dzieci I – Komunijnych z ich Bliskimi w sobotę o godz. 6.30 też sprzed nowego kościoła; dzieci zabierają ze sobą stroje I – Komunijne na czas Mszy Św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

11.       Spotkanie Rady Parafialnej będzie w środę; rozpocznie się o godz. 19.00

w kościele św. Marcina, a potem na plebanii; Spotkanie Parafialnego Oddz. Caritas będzie we czwartek na plebanii ok. godz. 19.00.

12.       Zachęcamy do zainteresowania prasą katolicką …

 

1