IX NIEDZIELA WIELKANOCNA - UROCZ. TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 26.05.2024


1.    Nad każdym z nas wezwano Ojca i Syna i Ducha Świętego, gdy spłynęła na nas woda chrztu. Niemal każdą modlitwę zaczynamy od wezwania Trójcy Najśw.

i wielu wierzących  w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego rozpoczyna codzienną aktywność. Naszym pierwszym powołaniem jest miłość na wzór relacji, jakie panują między Osobami Trójcy Świętej. Otwierajmy się na dar Bożej miłości, jaki płynie dla nas z Eucharystii …

2.   Zapraszamy na  ostatnie już Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej. W dni powszednie są po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele i w Boże Ciało o g. 16.40.

Prosimy o wspólną modlitwę przed Mszą Św. wieczorną za naszą Ojczyznę

i o pokój na świecie: w poniedziałek – Różaniec- VIII Róża Matek;

wtorek – czerwony różaniec – Grupa 11 „czerwonego różańca”; w środę – różaniec – IX Róża Matek; czwartek - - Koronka do Miłosierdzia Bożego – Grupa 12 „czerwonego różańca”; w piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia –  13 grupa „czerwonego różańca”.

3.   Dzisiaj kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej wynikający z trzeciego przykazania kościelnego.

4.   Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu z różańcem i Komunią Św. będzie we wtorek w godz. 20.30 – 21.30.

5.   Msze Św. o godz. 6.30 od poniedziałku do środy są w kaplicy.

6.   W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało.

Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy Św.

o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji jak najliczniejszą grupę Parafian oraz OSP z Gnojnika, noszących feretrony, chorągwie i sztandary, dzieci I – Komunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, DSM i Liturgiczną Służbę Ołtarza. Parafian

z wyznaczonych rejonów prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – przy wyjściu z parku – Działki;

II ołtarz – przy skrzyżowaniu pod Publicznym Przedszkolem - Domy przy drodze do Chronowa;

III ołtarz – przy kościele św. Marcina – Puste;

IV ołtarz – przy nowym kościele – Domy przy Drodze do Lewnioweji Domy pod Lewniową.

Jest to święto obowiązkowe. Składka na tacę jest na hospicja i inne cele charytatywne. OSP prosimy o zabezpieczenie drogi krajowej podczas przejścia do kościoła św. Marcina i potem na parking przy nowym kościele.

„Godzina Święta” wynagradzająca w czwartek  - od godz. 23.00 do północy.

W oktawie Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00.

7.   W piątek - jest święto Nawiedzenia NMP.

8.   W I sobotę czerwca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 6.45 oraz o godz. 17.00; do prowadzenia różańca i modlitw o godz. 17.00 prosimy VIII i IX Różę Matek /modlitwy w zakrystii/.

W sobotę rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca P. Jezusa. W sobotę będzie przed Mszą Św. o godz. 18.00 a w niedzielę o g. 16.40.

9.   W pierwszą niedzielę czerwca przypada Dzień Dziękczynienia w Polsce. Popołudniu, o godz. 15.00, udamy się, jak co roku, z pielgrzymką do Matki Bożej Gosprzydowskiej, by tam o godz. 16.00 uczestniczyć we Mszy Św. Zachęcamy do udziału, także dzieci i młodzież, którą prosimy o pomoc w prowadzeniu śpiewu.

10.       W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia na  modlitwę w domach o powołania  do służby Bożej w Kościele, też z naszej parafii; modlitwa  – od niedzieli do niedzieli.

11.       Spotkanie Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej z naszej parafii będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym; zapraszamy gorąco osoby, które chcą dołączyć do tej parafialnej grupy.

12.       Dziś przy kościele jest zbiórka do puszek na pomoc dla Mateuszka Balcerowiaka, który urodził się z niedowładem kończyn górnych; przebył już cztery operacje i potrzebuję kolejnej, nie refundowanej przez NFZ, a także wymaga dalszego leczenia rehabilitacyjnego. Najbliżsi Mateuszka proszą o wsparcie; ofiary do południa zbiera osoba z rodziny, popołudniu – służba liturgiczna.

13.       Za tydzień na Mszach świętych do południa zagra i zaśpiewa zespół „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie; przy okazji można nabyć ukraińskie pamiątki …

14.       Zachęcamy do zainteresowania prasą katolicką …

Zwracamy uwagę na specjalny numer „Gościa Extra” …

Przy ostatnich ławkach pod chórem są do zabrania bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny” , a w niej ciekawe tematy i świadectwa, zwłaszcza o oddaniu się Sercu Bożemu …


1