XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19. PAŹDZIERNIKA 2014 R.

1. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Jana Kantego, kapł.; * wtorek - bł. Jakuba Strzemię, bpa; * środa - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; * sobota - św. Jana Pawła II.

2. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Modlimy się za nasze rodziny ... Zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież i dorosłych.

3. W środę, 22 października, przypada Święto Szkoły Podstawowej w Gnojniku, noszącej imię Jana Pawła II. Msza Św. będzie sprawowana w kościele pw. św. Marcina o godz. 9.00. Zapraszamy na nią także rodziców.

4. W czwartek od godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Od godz. 17.00 będziemy się modlić na "czerwonym różańcu", do prowadzenia którego prosimy Grupę X - Matki Bożej Bolesnej, zelator - p. Krystyna Pasek. Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa będziemy wynagradzać Bogu za grzechy i świata i prosić o pokój na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.

5. Przychodzących wcześniej do kościoła na nabożeństwa różańcowe, prosimy o wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /od g. 17.15/, z wyjątkiem czwartku, w intencji rodzin naszej parafii i pokoju na świecie.

6. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

7. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, m.in. o papieżu Pawle VI, beatyfikowanym dzisiaj w Rzymie; o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek z instrukcją do jej odmawiania i rozmowa z Mary Wagner, która 22 miesiące spędziła w więzieniu za to, że próbowała ratować nienarodzone dzieci. Polecamy piękne świadectwa w czasopiśmie "Miłujcie się". Dla dzieci "Promyczek Dobra" z naklejkami i inne czasopisma ... W zakrystii Kalendarze Rolników na 2015 r. Na stoliku z gazetami są też kalendarze ścienne ze św. O. Pio po 4 zł.

8. Młodzież z KSM-u rozprowadza od dzisiaj przy kościele znicze ...

9. Kartki na wypominki roczne i listopadowe są dziś do pobrania. Wypełniając je bardzo prosimy o czytelne, wyraźne pisanie nazwisk i imon. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

10. Robiąc porządki na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i dni modlitw za zmarłych bardzo prosimy o segregowanie śmieci: tylko części plastikowe i szklane wrzucamy do kontenera metalowego.

1