XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 26. PAŹDZIERNIKA 2014 R.

1. W obecnym tygodniu, we wtorek, przypada święto Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

2. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Modlimy się za nasze rodziny ... To już ostatnie nabożeństwa do piątku. Czy wszyscy, którzy mogli w nich uczestniczyć, wykorzystali taką okazję ? ...

3. W czwartek od godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Od godz. 17.00 będziemy się modlić na "czerwonym różańcu", do prowadzenia którego prosimy Grupę XI - św. Benedykta, zelator - p. Maria Gądek. Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa będziemy wynagradzać Bogu za grzechy i świata i prosić o dar pokoju na świecie.

4. W piątek, odmawiając różaniec, będziemy prosić o wstawiennictwo św. Stanisława Kazimierczyka, a po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

5. Przychodzących wcześniej do kościoła na nabożeństwa różańcowe, prosimy o wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /od g. 17.15/, z wyjątkiem czwartku, w intencji rodzin naszej parafii.

6. W sobotę - 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele, z tym, że od dnia 1 listopada Msze Św. popołudniowe w niedziele i święta będą sprawowane o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.00. W uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja na cmentarz, gdzie będziemy modlić się za wszystkich zmarłych. Wypominki za zmarłych będą na cmentarzu i 15 min. przed Mszą Św. o godz. 16.00.

7. W niedzielę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Wypominki za zmarłych będą przed każdą Mszą Św. o godz. 6.45, 8.30, 10.45 i 15.45.

8. W dalszym ciągu można pobrać kartki na wypominki roczne i listopadowe /w zakrystii lub na stoliku z gazetami/ i prosimy je składać w zakrystii. Bardzo prosimy o udział, w miarę możliwości, w modlitwie wypominków.

9. W dniach 1 - 8 listopada można zyskać odpusty zupełne za zmarłych. Istotnym warunkiem jest stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, tym bardziej, że zbliża się także odpust parafialny ku czci św. Marcina. Spowiedź św. będzie: * dla dzieci i młodzieży - w środę od godz. 16.00; * dla dorosłych - w czwartek i piątek od godz. 16.00.

10. Służba Liturgiczna, młodzież z KSM-u i gimnazjalna przeprowadzi kwestę na naszym cmentarzu parafialnym w dniach 1 i 2 listopada, która będzie na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ks. Rektor naszego Seminarium serdecznie prosi o życzliwe wsparcie.

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, m.in. o tym, co wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie oraz dołączony jest obrazek z modlitwą męża za żonę. Polecamy piękne świadectwa w czasopiśmie "Miłujcie się". Jest nowy numer "WPiS"u z ciekawymi jak zawsze artykułami ... Dla dzieci "Promyczek Dobra", "Dominik" - dla klas drugich i inne czasopisma ... W zakrystii Kalendarze Rolników na 2015 r. Na stoliku z gazetami są też kalendarze ścienne ze św. O. Pio i Maryjne po 4 zł, a z św. Janem Pawłem II /2 rodzaje/ po 3 zł.

12. Młodzież z KSM-u jeszcze dziś rozprowadza przy nowym kościele znicze ...

13. Składka na tacę w uroczystość Wszystkich Świętych będzie przeznaczona na prace na cmentarzu [położenie kostki na alejce przy ogrodzeniu; zmiana nagrobka na grobach księży; odnawianie ogrodzenia]. W niedzielę - 2 listopada składka na dalsze prace przy nowej światyni.

14. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na dalsze prace przy nowej świątyni, które we wrzesniu wyniosły: * od rodzin z III niedzieli - 19.110,00 zł; * składka z I niedzieli - 2.210,00 zł; * składka przy ślubie i pogrzebie - 422,00 zł.

15. Przy okazji dzisiejszej 632. rocznicy poświęcenia kościoła św. Marcina pragnę jeszcze przekazać informacje na temat prac przy nowej świątyni i jej otoczeniu. Na dzień dzisiejszy wybudowano parkingi o łącznej powierzchni ok. 8 000 m 2 oraz chodniki i plac przed kościołem o powierzchni 1600 m 2 . Wszystkie powierzchnie z kostki betonowej wykonane zostały w ramach pomocy z funduszy europejskich oprócz placu przed kościołem o powierzchni ok. 1 000 m 2. Ponadto zamontowane zostanie w sumie 20 lamp, wbudowano 1300 m kabla oświetleniowego. Koszt całkowity zadania wyniósł prawie 1 300 000,00 zł. Już otrzymaliśmy 620 000,00 zł, a 113 000,00 zł otrzymamy na początku przyszłego roku. Razem dofinansowanie wyniesie przeszło 700 000,00 zł, co stanowi prawie 4-letnią zbiórkę pieniędzy po domach. Jak widać do zakończenia prac przy parkingach pozostał chodnik wokół kościoła oraz droga dojazdowa od strony kościoła. Koszt elewacji kościoła wyniósł niecałe 90 000,00 zł. Do wykonania pozostał cokół wokół kościoła oraz główne wejście; szacujemy, że koszt tych prac wyniesie ok. 35 000,00 zł. Oprócz tych prac pozostały nam jeszcze do wykonania: * ławki w bocznych rzędach kościoła i w kaplicy; * dwa ołtarze: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II w kaplicy; * wyposażenie zakrystii i miejsca do siedzenia w prezbiterium; * dwa dzwony na głównej wieży kościoła; * witraże w pozostałych oknach; * i wyposażenie zaplecza parafialnego, czyli sali koło zakrystii i nad nią. Na rok 2017 - w stulecie objawień fatimskich, planujemy wstępnie konsekrację naszej światyni. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie zaangażowanie w trwającej ciągle budowie nowego kościoła; za wszelkie ofiary, życzliwość i pomoc. Bez zaangażowania Was, Drodzy Parafianie, nie byłoby tego dzieła ! Szczególne słowa podziękowania chcę skierować do p. Stanisława Kowalczyka, dzięki któremu zyskaliśmy tak znaczną pomoc z funduszy europejskich. Możemy teraz korzystać z tej wygody, jaką jest wybudowany tak obszerny parking, którego zazdroszczą nam wszyscy wokół. Dziękuję za to, że p. Stanisław Kowalczyk nie tylko postarał się o zdobycie dofinansowania, ale cały czas czuwał nad realizacją projektu. Dzięki temu możemy pokusić się o zmniejszenie od nowego roku comiesięcznych ofiar zbieranych po domach do kwoty 30 zł miesięcznie. 30 zł, a nie 40 zł. Gorąco też prosimy wszystkich Parafian, także tych, którzy do tej pory nie składali ofiar, choć mogli, aby włączyć się w ten ostatni etap budowy naszej świątyni. Wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej polecamy wszystkich Ofiarodawców.

1