XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 2. LISTOPADA 2014 R.

1. Rozpoczął się dzisiaj Tydzień Modlitw za Zmarłych.W każdym dniu tego tygodnia możemy zyskać odpust zupełny ofiarowany za duszę w czyśćcu cierpiącą. Skorzystajmy z tej okazji, aby przyjść z pomocą naszym bliskim zmarłym. Dlatego też do dnia 8 listopada są codziennie Msze Św. o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej wypominki za dusze zmarłych. W miarę możliwości bierzmy udział w wypominkach. W pozostałe dni listopada wypominki będą w środy i piątki o godz. 16.30. Wypominki roczne są w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 9.00. Dziś wypominki są 15 min. przed Mszą Św. o godz. 11.00 i 16.00 oraz jak zwykle roczne przed godz. 9.00 z piątą tajemnicą różańca.

2. W I czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Od godz. 16.20 będziemy się modlić na "czerwonym różańcu", do prowadzenia którego prosimy Grupę XII - św. Franciszka, zelator - p. Jadwiga Mrozowska. Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa będziemy wynagradzać Bogu za grzechy i świata i prosić o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii. Po błogosławieństwie Najśw. Sakr. będą jeszcze wypominki z jednym dziesiątkiem różańca. Po Mszy Św. - zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

3. W I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina oraz po Mszy Św. o godz. 17.00. Ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy. Koronkę do Bożego Miłos. prosimy odmawiać od godz. 16.15.

4. Spowiedź św. z racji zbliżającego się Odpustu parafialnego będzie: * dla dzieci i młodzieży - w środę od godz. 16.00; * dla dorosłych - w piątek od godz. 16.00.

5. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Caritas będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

6. W związku ze zbliżającym się Odpustem ku czci św. Marcina prosimy o przygotowanie funduszy na wypiek rogali świętomarcińskich. Prosimy o to parafian mieszkających przy Drodze do Nowego Sącza /prośba o kontakt z ks. proboszczem/.

7. Najbliższa niedziela w Polsce jest obchodzona jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy tej okazji będą przy kościele zbierane ofiary do puszek, dzięki czemu Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Syrii, Egipcie, Sudanie, Indiach, Iraku, Ziemi Świętej i tym wszystkim, którzy cierpią głód, choroby, są pozbawieni domów, czy w różny sposób są prześladowani.

8. W niedzielę, 9 listopada, będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, m.in. o tym, dlaczego święci są przezroczyści?; o sytuacji rozwiedzionych w Kościele; reżyser Patryk Vega mówi o swej drodze do Kościoła: "Jezus przytulił mnie w momencie, kiedy najbardziej tego potrzebowałem" - wyznaje; i inne ... Polecamy piękne świadectwa w czasopiśmie "Miłujcie się". Jest numer "WPiS"u z ciekawymi jak zawsze artykułami ... "Nasza Arka". Dla dzieci "Promyczek Dobra", "Dominik" - dla klas drugich i inne czasopisma ... W zakrystii Kalendarze Rolników na 2015 r. Na stoliku przy gazetach są też kalendarze ścienne ze św. O. Pio i Maryjne, ze św. Janem Pawłem II.

10. Książka Andrzeja Kaputa, organisty z Dębicy, pt. " Na Granicy - myśli, słowa - moje małe przemyślenia" - w sposób poetycki ujmuje pięknie i prosto codzienną rzeczywistość życia, naszą wiarę, miłość do Boga i człowieka. Bardzo dobra lektura dla siebie albo też na prezent ... W twardej okładce po 20 zł, w miękkiej po 10 zł. Zachęcamy do zainteresowania i nabycia - są w zakrystii.

11. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie na 100 rocznicę jej męczeńskiej śmierci, a zarazem dzień odpustu, czyli 18 listopada /wtorek/. Wyjazd o godz. 13.30, Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny o godz. 15.00 w Wał Rudzie, a ok. godz. 18.00 Msza Św. w kościele parafialnym w Zabawie i potem powrót. Koszt 15 zł dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży szkolnej - 10 zł. Zapisy od dzisiaj w zakrystii. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce ...

**********

A D O R A C J A   N A J Ś W I Ę T S Z E G O    S A K R A M E N T U

 
     Poniedziałek  -  3  listopada  2014 r.
 
9.00 - Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
10.00 - Wisowa i mieszkający przy Drodze do Lewniowej;
11.00 - mieszkający przy Drodze do Chronowa, Potoczki;
12.00 - Bania i Okolice, Górka, Stara Wieś;
13.00 - mieszkający przy Drodze do Nowego Sącza, Niziny, domy od Uszwi;
14.00 - Wójtówka, Nowa Wieś, Działki;
15.00 - Zarzecze, Puste, Centrum;
16.00 - Nieszpory Eucharystyczne, błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
16.30 - Wypominki z różańcem.
17.00 - Msza św.
 
 

      Dzieci i młodzież  prosimy na chwile ADORACJI
z rejonami, w których mieszkają lub też przed lekcjami
albo po lekcjach w szkole.
 
 
          Adoracja Najśw. Sakramentu odbywa się
               w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

1