V NIEDZIELA WLK POSTU 21 MARCA 2021 R.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy okres pasyjny Wielkiego Postu, czyli rozważanie Męki Pańskiej. Widzimy krzyże zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Jezusa jest bliska. Bądźmy razem z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się w każdej Eucharystii …

2. Zapraszamy na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek i środę. /Najpierw różaniec, potem modlitwa w ciszy/.

3. Od piątku do uroczystości Zwiastowania Pańskiego trwa Tydzień Modlitw o ochronę życia. W naszej parafii włączamy się w modlitwę Kościoła w Polsce w tej ważnej intencji. Dlatego dzisiaj wystawienie Najśw. Sakr. będzie o godz. 16.00 i zamiast Koronki do Miłosierdzia Bożego będą modlitwy o ochronę życia, a zaraz po nich, ok. godz. 16.15 rozpoczną się Gorzkie Żale; od jutra do środy będziemy się modlić po Mszy Św. wieczornej, zaś w czwartek w czasie Adoracji od godz. 17.00.

4. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będzie w intencji ochrony życia nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich, a także Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy. Zapraszamy na Godzinę Świętą, aby być z Jezusem w bolesnej godzinie Ogrójca; na początek jest śpiewana jedna ze staropolskich pieśni pasyjnych.

5. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Na Mszy Św. o godz. 18.00 będzie podejmowana Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Jest to dziewięciomiesięczna modlitwa jednym dziesiątkiem różańca i krótką modlitwą codzienną za dziecko zagrożone zabiciem w łonie matki. Osoby chętne do udziału w Duchowej Adopcji mogą zabierać deklaracje, które są przy filarach z przodu kościoła. Ostatnią część tej deklaracji prosimy odciąć i wypełnić /jeśli ktoś nie chce wpisywać więcej danych, to prosimy przynajmniej wpisać imię/ i tą część składamy w czwartek do koszyczka na procesję z darami, albo też w późniejszym dowolnym czasie przy filarach z przodu lub w zakrystii. Można też pobrać aplikację udziału w Duchowej Adopcji na telefon. Przy ostatnich ławkach pod chórem są do zabrania bezpłatne gazetki o Duchowej Adopcji, jeśli ktoś nie miał okazji zabrać ich rok temu, bo wtedy były już mocne obostrzenia związane z epidemią. Przy filarach z przodu jest piękna książka pt. „Życie bez wyjątków”, w której zebrane są świadectwa rodziców, którzy z miłością przyjęli i pożegnali swoje dzieci oraz kobiety z syndromem poaborcyjnym. Ofiara przynajmniej 20 zł jest cegiełką na działalność Stowarzyszenia Obrońców Życia.

6. Droga Krzyżowa – w piątek – dla dzieci – o godz. 15.30 z Komunią Św.; o godz. 17.30 /potem Eucharystia/, którą poprowadzi ks. Zbigniew Guzy, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie; o godz. 20.00 obrzędem Komunii Św., która poprowadzi młodzież naszej parafii wraz z zespołem muzycznym.

7. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24- godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy gorąco do modlitwy osobistej przed Jezusem Eucharystycznym. Jeśli może ktoś być na konkretnej godzinie Adoracji, to prosimy się wpisać na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła od str. zakrystii, a w tygodniu będzie pod chórem. Przerwa w Adoracji będzie podczas Dróg Krzyżowych i Mszy Św., i też po Mszy Św. do zakończenia Drogi Krzyżowej o godz. 20.00.

8. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.15 i potem Msza Św. Od godz. 16.00 odmawiajmy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego jako zadośćuczynienie za grzechy Narodu Polskiego.

9. Jeśli do soboty nie dojdą nowe obostrzenia sanitarne, to będziemy mieć w naszym kościele spowiedź w sobotę z udziałem księży z dekanatu w godz. 8.30 – 10.00 i 10.30 – 12.00. Gdyby nie było takiej możliwości, to będziemy organizować na początku Wielkiego Tygodnia w inny sposób.

10. Kandydatów do Bierzmowania z rocznika starszego, czyli z pierwszych klas szkół średnich i zawodowych prosimy na Eucharystię w sobotę o godz. 18.00 i przynajmniej ktoś jeden z rodziców – tata lub mama.

11. W sklepach na terenie naszej parafii będą kosze na trwałą żywność dla potrzebujących. Parafialny Oddział Caritas prosi o podzielenie się z bliźnimi żywnością robiąc zakupy przed świąteczne. Pod koniec tygodnia lub na początku Wielkiego Tygodnia młodzież pójdzie z życzeniami świątecznymi do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych w parafii.

12. W Niedzielę Palmową na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie palm wielkanocnych, a potem konkurs na najwyższą i najładniejszą …

13. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii …

14. Serdeczne Bóg zapłać dla OSP z Gnojnika za wczorajszą dezynfekcję naszego kościoła.

15. Za tydzień składka na tacę jako jałmużna postna na Wyższe seminarium Duchowne w Tarnowie.

16. Dziś przy naszym kościele odbywa się zbiórka ofiar do puszek dla Mateuszka Balcerowiaka, który choruje na niedowład i zanik mięśni w kończynach górnych. Konieczne jest dalsze leczenie chirurgiczne i rehabilitacyjne, a operacja może odbyć się tylko w klinice w Niemczech. Ofiary zbiera osoba z rodziny Mateuszka. Zachęcamy do wsparcia …

17. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki, także dla dzieci z ciekawymi dodatkami … Przy kościele są rozprowadzane w ramach wielkanocnej akcji Caritasu baranki wielkanocne: już tylko małe i paschaliki małe – ofiara przynajmniej 6 zł … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Na stoliczku przy ostatnich ławkach pod chórem jest jeszcze „Gość Extra” o Św. Józefie /9 zł/. Przy kościele można nabyć palmy wielkanocne, ręcznie wykonane, ofiara 10 zł.

1