OGŁOSZENIA - NIEDZIELA PALMOWA 28 MARCA 2021 R.

1. Jezus wjechał do Jerozolimy tylko po to, aby dokonać paschalnego misterium. Tylko Chrystus jest naszym zbawieniem; w Nim jest życie i zmartwychwstanie. Tylko ten dostąpi zbawienia, „kto pójdzie za Nim” na serio – zaufa Jemu bezgranicznie, „bo godny zaufania jest Ten, który dał obietnicę”. Wjedźmy razem z Jezusem do Jerozolimy i oddajmy Mu pokłon, bo tylko On, który przychodzi w imię Pańskie, jest prawdziwym Królem i Mesjaszem …

2. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, przy obecnym limicie osób, mamy 44 osoby w kościele i 6 osób na chórze; pozostali muszą pozostać na zewnątrz kościoła. Dzisiaj oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, wchodząc do kościoła, pobieramy kartoniki i zostawiamy: w kościele na stoliczku przy ostatniej ławce, a idąc na chór – zaraz za drzwiami. Wewnątrz i na zewnątrz kościoła usta i nos mamy zasłonięte i zachowujemy dystans, jeśli nie są to domownicy. Natomiast w Triduum Paschalne prosimy się w domu rozdzielić na poszczególne dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna. We Wielki Czwartek i Wielki Piątek zachęcamy do przychodzenia na Adorację w godzinach wieczornych; w jeden i drugi dzień mamy do północy. Dla osób pozostających na zewnątrz kościoła podczas Mszy Św. od dzisiaj, będzie rozdawana Komunia Św. przy drzwiach wejściowych do kościoła.

3. Zapraszamy na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w Wlk. Poniedziałek i Wlk. Środę. /Najpierw różaniec, potem modlitwa w ciszy/.

4. W Wielki Czwartek rozpoczyna się tzw. Triduum Paschalne. Program podany na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń przy kościele

5. Gorzkie Żale – dzisiaj o godz. 16.15 i potem Msza Św. Od godz. 16.00 proszę odmówić wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego jako zadośćuczynienie za grzechy Narodu Polskiego.

6. Kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych prosimy na Eucharystię w Wlk. Wtorek o godz. 18.00 i przynajmniej ktoś z rodziców – mama lub tato.

7. W sklepach na terenie naszej parafii są kosze na trwałą żywność dla potrzebujących. Parafialny Oddział Caritas prosi o podzielenie się z bliźnimi żywnością robiąc zakupy przed świąteczne. Na początku Wielkiego Tygodnia młodzież pójdzie z życzeniami świątecznymi do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych w naszej parafii.

8. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 będzie konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę z nagrodami dla wyróżnionych.

9. Dzisiaj, a także w Wielkanoc i w drugi dzień Świąt można przyjechać do kościoła po zakończeniu transmisji Mszy Św., aby przyjąć Komunię Św.

10. W dalszym ciągu można składać deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; są do pobrania przy obu filarach z przodu kościoła, a od strony zakrystii są do zabrania pamiątki udziału w Duchowej Adopcji: teksty codziennej modlitwy i metalowe stópki 10 tygodniowego dziecka pod sercem mamy.

11. Ponieważ I piątek i I sobota przypadają we Wlk. Piątek i Wlk. Sobotę ci, którzy je odprawiają nie przerywają pierwszych piątków czy pierwszych sobót lecz przesuwają na następny miesiąc, więc o jeden miesiąc później będzie ich zakończenie.

12. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

13. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki, także dla dzieci z ciekawymi dodatkami … Przy kościele są rozprowadzane w ramach wielkanocnej akcji Caritasu baranki wielkanocne już tylko małe – ofiara przynajmniej 6 zł … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.
1