NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 04 KWIETNIA 2021 R.

1. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy”. Pełni radości i wesela świętujemy na Eucharystii chwalebne zmartwychwstanie Chrystusa. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus, skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z Otchłani. W liturgii jesteśmy uczestnikami tych wydarzeń. Fakt ten ma zawsze budzić w nas radość i dawać siłę do wyznawania wiary …

2. Dopóki obowiązują nas obecne obostrzenia sanitarne, starajmy się ograniczyć przyjście do kościoła w niedziele i święta, a za to przyjść w ciągu tygodnia. Uczestnicząc we Mszy Św. dzięki transmisji w środkach przekazu, możemy przyjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię Św. Korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk wchodząc i wychodząc z kościoła. Oczywiście, pamiętajmy tez o wodzie święconej. Jutro po każdej Mszy Św. będzie można zaczerpnąć wody święconej do własnych naczyń z dużych pojemników, które będą ustawione przy wejściu do kościoła, na zewnątrz. Przypominamy, że jutro nie ma Mszy Św. popołudniowej.

3. W oktawie Wielkanocy odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o ustanie epidemii oraz nawrócenie dla świata. Nowenna dziś i jutro o godz. 10.15, od wtorku do piątku po Mszy Św. wieczornej, a w sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00.

4. Zapraszamy na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w tym tygodniu w środę i piątek. /Najpierw różaniec, potem modlitwa w ciszy/.

5. W środę przed Mszą Św. wieczorną będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Józefa.

6. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. Po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic „czerwonego różańca” /bo nie było we Wlk. Czwartek/.

7. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa do naszej obecności przy Nim w trwodze konania w Ogrojcu.

8. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W sobotę przypada Diecezjalne Święto Caritas. W niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego zbiórka do puszek będzie na cele Caritas Diecezji Tarnowskiej.

10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

11. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można zostawiać przy filarach z przodu kościoła lub w zakrystii.

12. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

13. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; nowe miesięczniki {Rycerz Niepokalanej, WPiS, Królowa Różańca Świętego} oraz jeszcze ostatnie egzemplarze „Miłujcie się”, po które warto sięgnąć ze względu na ciekawe tematy i poruszające świadectwa … Także dla dzieci są miesięczniki z ciekawymi dodatkami … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Na stoliczku przy ostatnich ławkach są do zabrania bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”; Nie wyrzucajmy dołączonych do nich kopert Polskiej Fundacji dla Afryki – może drobna ofiara będzie pomocą dla głodujących …

1